українська російська англійська

Під головування Міністра культури відбулась Всеукраїнська нарада керівників театрів України

27.05.2019 | 16:42

У рамках XXI Міжнародного театрального фестивалю "Мельпомена Таврії" (м. Херсон) за участі Міністра культури України Євгена Нищука відбулась Всеукраїнська нарада керівників театрів України.

 

 

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на значній ролі театру у збереженні національної самобутності, формуванні духовних та естетичних цінностей, який є універсальною мовою спілкування людини зі світом.

За його словами,  на сьогоднішній день спільним завданням є створення для театральної галузі необхідних умов для забезпечення глядача сучасними різноманітними високохудожніми якісними виставами у виконанні професійно підготовлених, талановитих, соціально забезпечених акторів у добре оснащених театральних приміщеннях. У створенні такої еталонної моделі державі  відводиться головна роль регулювання театральної справи шляхом створення нормативно-правових, фінансових, матеріально-технічних, кадрових, інформаційних, наукових та інших умов.

Євген Нищук зупинився на реалізації  законодавчих  ініціатив Міністерства культури України , в основі яких – Закон України про запровадження контрактної форми роботи в галузі культури та конкурсної процедури призначення керівника державного чи комунального закладу культури.

«Зроблю два важливих висновки, що випливають з досвіду проведення цих конкурсів: по-перше, з впровадженням цього закону, ми одержали кращу процедуру відбору, прозору і відкриту для суспільства; по-друге, перехід на контрактну систему артистичного та художнього персоналу театрів вже відбувся», - зазначив Євген Нищук.

 

 

Як повідомив Міністр культури, з 2018 року виділяються державні кошти на підтримку гастрольної діяльності театрів сфери управління Міністерства культури, що надало можливість глядачам з різних куточків України познайомитись з кращими зразками національного театрального мистецтва,  а театральним колективам - здійснити обмін творчим досвідом, налагодити подальші взаємини для співпраці у сфері театрального мистецтва. Зокрема,  на загальнодержавному рівні за підтримки Міністерства культури у 2018 році було здійснено низку гастрольних заходів. Серед них:

гастролі Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка з виставами П. Чайковського «Мазепа» та  Р. Леонкавалло «Паяци» до м. Тульчин Вінницької області ;

гастролі Львівського національного академічного театру опери та балету  імені Соломії Крушельницької  до м. Київ з феєрією Є. Станковича «Коли цвіте папороть»;

гастролі Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка до м. Херсон  до м. Маріуполь з показом вистав «Шельменко-денщик»  Г. Квітка-Основ’яненко та «Швейк»Я. Гашека;

гастролі Національного академічного українського драматичного театр імені Марії Заньковецької до м. Київ з показом вистав «Марія Заньковецька» І. Рябокляч та «Перед заходом сонця» Г. Гауптмана та до м. Сєвєродонецьк Луганської обл. з показом вистав «Варшавська мелодія»  Л. Зоріна та «Чоловік моєї дружини» М. Гаврана.

 

«Якщо говорити про можливості Міністерства культури підтримати театральних діячів комунальних та недержавних театрів, необхідно звернути вашу увагу на те, що з минулого року розпочато виплату 250 стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва у розмірі одного прожиткового мінімуму. З 2017 року поновлено фінансування щорічних грантів Президента України молодим діячам театрального мистецтва для створення і реалізації творчих проектів. З наступного року загальна сума на ці гранти має бути суттєво збільшена. На всі види мистецтва буде передбачено 8 млн. гривень, думаю, що помітна частка з цієї суми буде виділена саме на театральне мистецтво», -  повідомив Євген Нищук.

 

Він закликав керівників театральних закладів звернути увагу на ці дієві інструменти державної підтримки театрального мистецтва і вносити свої пропозиції щодо отримання і стипендій, і грантів, премії.

Окремо Міністр культури  акцентував увагу на можливості отримувати суттєву  підтримку на реалізацію творчих проектів  через гранти Українського культурного фонду. Зокрема, він зауважив, що і XXI Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбувся за підтримки Українського культурного фонду.

 

«Нині відбувається обговорення пропозицій щодо внесення змін до Закону України «Про театри і театральну справу». Очевидно, це питання на часі, закон, правду кажучи, відверто застарів, крім цього до кінця не вирішені принципові для багатьох зацікавлених сторін питання. Переконаний, що гуртом ми цю добру справу зробимо якісно і швидко. Сподіваюся, що сьогоднішня нарада буде конструктивною і корисною, допоможе конкретизувати завдання, які ми будемо виконувати для досягнення спільної мети – успішного розвитку українського театру», - додав Євген Нищук.

 

Під час наради учасники розглянули актуальні питання культурної галузі, поділилися власним баченням розвитку театрального мистецтва, обговорили питання поліпшення фінансування та матеріально-технічної бази театральних закладів. Зокрема, на розгляд та обговорення з керівниками театрів України  були  представлені пропозиції щодо внесення змін до Закону України «Про театри і театральну справу».

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України