українська російська англійська

За результатами чергового засідання Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів патріотичного спрямування було прийнято 2 фільми

10.06.2019 | 07:29

У столичному кінотеатрі «Жовтень» року відбулося чергове засідання Експертної ради при Міністерстві культури України з відбору кінопроектів патріотичного спрямування на якому було переглянуто два, завершені виробництвом документальні фільми патріотичного спрямування «Док на прийомі», виробництва ФОП Літвін Ангеліна Олександрівна та «Висота 307.5», виробництва Міжнародного продюсерського центру «ФОР-ПОСТ».

Фільми стали переможцями конкурсного відбору Мінкультури, та вироблялися, в межах бюджетної програми «Виробництво (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування» за підтримки Уряду та Міністерства культури України.

Фільм «Док на прийомі» (режисер: Кіршин Андрій Юрійович, автор сценарію: Літвін Ангеліна Олександрівна, бюджет фільму: 924 тис. 560 гривень – 100% державне фінансування) розповідає про життя лікаря Дениса Суркова. Денис став інструктором з тактичної медицини щоб навчати бійців АТО надавати першу допомогу пораненим.

 

 

Ще в 2014 році Денис, побачивши численну кількість молодих українських солдатів з ампутованими руками і ногами у міській лікарні, не міг змиритися з тим, що військова охорона здоров'я стала майже безпорадною. Денис уклав валізу і відправився до Європи, де він отримав сучасні знання про військову-тактичну медицину. Денис не захотів бути осторонь подій, які відбуваються у його країні. Його філософія життя – не бути байдужим до оточуючих та робити щось корисне для суспільства. Денис з радістю ділиться усіма своїми знаннями з людьми не потребуючи нічого натомість. Все чого він хочещоб суспільство почало цінувати людське життя.

Ніщо не може бути ціннішим за людське життя, про це варто пам'ятати кожного дня і докладати всіх зусиль задля відновлення миру й сьогодні.

Тема дуже непроста, але про неї потрібно говорити та ознайомлювати глядача з реальним станом справ. Цей фільм дасть поштовх до нових медичних реформ у наданні першої допомоги. Після його перегляду більшість глядачів захоче навчитися, як правильно надавати першу медичну допомогу. Ця тема нікого не лишить байдужим та сприятиме проявлення відчуття патріотизму у пересічного українця.

 

 

Фільм «Висота 307.5» (режисер Цвєтанська Євгенія Вадимівна, автори сценарію: Васильченко Владислав Ігорович та Дріз Олександр Якович, бюджет фільму:  2 млн. 770 тис. гривень – 100 % державне фінансування) розповідає про героїв, які утримували під контролем стратегічну висоту, аби українські воїни змогли вийти з оточення взимку 2015.Цей фільм розповідає про декілька днів та героїчну оборону стратегічної висоти 307,5 з опорником «Валєра», який відіграв одну з найвизначніших ролей у ході Дебальцівської кампанії. Головними героями фільму виступають безпосередні учасники бою, сержант Борис Лисий та командир Олександр Зозуляк. Фільм про героїзм наших хлопців, тоді усі вони були солдатами, єдиним братством, котре плече до плеча до останнього подиху тримали свою Висоту.

Експерти привітали виробників та творчі групи із завершенням виробництва фільмів, відмітивши їх високу якість, важливість та соціально значущу тематику та побажали успішного їх просування (розповсюдження).

Фільми в найближчий час плануються до представлення на фестивалях та широкого прокату на телеекранах та у кінотеатрах країнирім того, на засідання були розглянуті й інші питання, пов’язані з виробництвом фільмів патріотичного спрямування.                

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України