українська російська англійська

На Одещині відбувся Інтелект-форум 2019

10.06.2019 | 15:14

В Одеській національній науковій бібліотеці відбувся Інтелект-форум, у рамках якого пройшли XХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині»,на якій

була представлена продукція видавництв з різних регіонів України.

У церемонії урочистого відкриття Інтелект-форуму взяли участь заступник Міністра культури України Юрій Рибачук,  заступник голови Одеської обласної ради Юрій  Димчогло,  директор Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», заслужений діяч науки і техніки України Микола Сенченко, голова Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін; представники місцевого самоврядування, провідних видавництв України, письменники, поети, громадські діячі,  працівники бібліотек Одещини.

 

 

Після урочистого відкриття розпочалася низка інформаційно-рекламних та просвітницько-творчих заходів: презентація українського освітянського видавничого центру «Оріон», яке представило для викладачів вишів, коледжів, гімназій та шкіл спектр навчальних видань, виданих у 2018-2019 роках за підтримки департаменту  освіти і науки Одеської міської ради; дискусійна студія «Сучасні політичні й соціальні виклики та національна книга»; презентація видавничо-інформаційного проекту видавництва «Мистецтво», що розкриває маловідомий період української історії та культури; книги Сергія Павленка «Гетьман Іван Мазепа та його доба»; творча зустріч з письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою, лауреатом відзнаки «Золотий письменник України». Також пройшли зустрічі з поетами, письменниками, видавцями, автограф-сесії, презентації нових вітчизняних видань і мистецький ярмарок з майстер-класами «Писанкарство», «Соломоплетіння», «Петриківський розпис та витинання», «Лялька-мотанка».

 

 

У рамках Інтелект-форум було проведено Свято української книги у м. Вилкове, під час якого відбулася благодійна акція, спрямована на поповнення бібліотек міста Вілкове новими виданнями (дарування книг видавництвами та з обмінного фонду ОННБ), а також урочиста передача книжок військовослужбовцям Вилківської прикордонної служби «Вилкове». У  м. Вилкове також, пройшла творча зустріч з  письменником-белетристом Андрієм Кокотюхою і презентація його книг, а також презентації книги «Історія і культура Північної Добруджі» за участі автора – доктора історичних наук, професора В’ячеслава  Кушніра і книг видавництва «Веселка» за участі директора Олексія Бондаренка,  та книжковий ярмарок нових вітчизняних видань.

 

 

 

Під час подій Інтелект-форуму підвела підсумки ХХ Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» та нагородила переможців конкурсів. На ювілейній XX Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині» свій  творчий доробок презентували 73 вітчизняних видавництва, які представили близько 8 тис. назв видань, проведено 54 заходи, які відвідали понад 5000 тисяч осіб.

Традиційно працювали журі конкурсів: «Краща книга виставки-форуму 2019» та читацьких рецензій «Замовте слово про книгу», в якому активну участь взяла читацька молодь.

 

 

У рамках Інтелект-форуму пройшов круглий стій «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві», під час якого учасники висвітлили багатоаспектний досвід роботи бібліотек у сфері запровадження інновацій. Зокрема, розглядалася проектна діяльність бібліотек, інноваційні методи просування книги та читання, розкриті нові можливості для бібліотек у цифровому середовищі, питання збереження авторського права та інтелектуальної власності в роботі бібліотек тощо..

Загалом в роботі круглого столу прийняло участь понад 70 фахівців та було заслухано 19 доповідей.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України