українська російська англійська

Прес-анонс "Електронний облік пам'яток. Пілотний проект"

18.06.2019 | 07:00

Сьогодення ставить перед пам'яткоохоронцями нові виклики - не лише як зберегти, а й як донести інформацію про пам'ятки у найдрібніших деталях до майбутніх поколінь, яким чином задіяти у цьому сучасні технології та електронні платформи.

Про це та багато іншого буде розказано керівництвом Мінкультури під час старту пілотного проекту - електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам'яток України». Захід відбудеться 18 червня (вівторок) о 12:00 у прес-центрі Мінкультури, до прес-конференції долучаться також представники НАН України та Вінницької ОДА.

 

Отже, який він ефективний та зручний електронний ресурс Мінкультури з обліку об’єктів культурної спадщини:

 

-    Який він має бути і як виглядати?

-    Як можна внести до Реєстру нову пам'ятку?

- Хто ініціює внесення об'єкту культурної спадщини і як це відбувається?

-   Хто і за якими критеріями все перевіряє?

-   Як спростити надання адмінпослуг?

-   Як зробити роботу Реєстру ще ефективнішою та зручнішою?

 

Ці, та багато інших питань – на порядку денному Мінкультури.

2017 року Мінкультури, поборовши опір старої системи, розблокувало роботу Державного Реєстру нерухомих культурних пам'яток. Це стало справжнім проривом у пам'яткоохоронній сфері країни, адже саме відсутність пам'ятки у реєстрі могло стати для неї вироком, а відтак – приводом для знищення.

 

Протягом цього часу до нього внесено сотні унікальних пам'яток за категорією Національного та Місцевого значення, таким чином – збережено їх від знищення, руйнації, недбалого ставлення власників пам'яток. Втім, питання ефективного та зручного електронного ресурсу залишалось відкритим.

 

Тому, нині Мінкультури оголошує про запуск пілотного проекту з впровадження електронного обліку об’єктів культурної спадщини. Пілот буде реалізовано на базі Вінницької області.

 

Саме у співпраці Мінкультури з НАН України, місцевою владою, органами охорони культурної спадщини районів, міст, сіл та селищ, пам'яткоохоронцями та громадою Вінничини буде на практиці опрацьовано цілий ряд важливих аспектів наповнення та функціонування такого сучасного ресурсу, а його результати будуть впроваджені на загальноукраїнському рівні.

          

Місце та час проведення: 18 червня (вівторок) о 12.00,  м. Київ, вул. Ярославів Вал, 36.  

Будемо вдячні за акредитацію представників ЗМІ: за тел. 234-15-36, або елдресоюpresa@mincult.gov.ua.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України