українська російська англійська

"Полтавщина демонструє потужний потенціал у використанні нових державних інструментів підтримки культурної галузі" - Євген Нищук

16.06.2019 | 12:56

В рамках робочої поїздки до Полтавщини Міністр культури України Євген Нищук ознайомився зі станом розвитку культурної сфери регіону. Зокрема Міністр культури відвідав Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, де провів зустріч з представниками інтелектуальної та культурної еліти Полтавщини.

Під час зустрічі Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що для Уряду питання розвитку культури є пріоритетними. Зокрема, зауважив, що у фокусі - збереження і розвиток існуючої мережі закладів культури та забезпечення гідних умов праці для фахівців у сфері культури у об‘єднаних громадах та розвиток культури у контексті реформи децентралізації.

«Для Міністерства культури одним із пріоритетних питань є підняття рівня оплати праці фахівцям закладів культури. На сьогоднішній день у цих питаннях є повне сприяння Уряду, а також ми бачимо приклади розуміння місцевої влади пріоритетності ролі закладів культури, які є місцем згуртування та спілкування у територіальних громадахкрім того, важливо підвищувати якість культурних послуг у місцевих громадах. Наразі розроблено проект «мінімального культурного кошика», який включає комплекс норм і нормативів, на основі яких визначаються основні державні соціальні гарантії щодо надання закладами культури якісних послуг громадянам та рівний доступ населення до них», - зазначив Євген Нищук.

Міністр культури запевнив, що з боку Уряду є повне розуміння та підтримка цих ініціатив. Так, якщо у 2014 році видатки на культуру становили 1,5 млрд грн, то у 2019 - це вже 7 млрд. Євген Нищук зазначив, що вкрай важливим є і створення та запуск інституцій нового європейського типу -  Українського культурного фонду та Українського інституту книги. Саме вони дозволять забезпечити рівний доступ до державного фінансування культурно-мистецьких проектів, а також коштів на реалізацію державної політики у сфері книговидання, зокрема закупівлі і видання книжок, а також якісного поповнення бібліотечних фондів. Важливим, за словами Міністра, є і підтримка культурних ініціатив у об‘єднаних територіальних громадах та малих містах.

«Окремо я би хотів відзначити ініційований Мінкультури проект «Малі міставеликі враження». Запущений у минулому році, він продемонстрував прекрасні результати  розвитку інфраструктури та розбудови малих міст.  До речі,  на  цьогорічний  конкурс подано 10 заявок від Полтавської області, 9 з яких допущено до розгляду експертів, тож я щиро бажаю вам успіхів»,  - відзначив Євген Нищук.

Під час спілкування також порушувалися питання вирішення на загальнонаціональному рівні проблем налагодження інфраструктури  об’єктів культурної спадщини регіону, реалізації реформи мистецької освіти тощо.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України