українська російська англійська

"Автентичні ремесла є важливою складовою розвитку креативних індустрій і формування умов для розвитку креативної економіки" - Євген Нищук

16.06.2019 | 15:25

Міністр культури України Євген Нищук в рамках робочого візиту до Полтавщини,   відвідав Національний музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя, та поспілкувався з представниками культурної галузі об‘єднаних територіальних громад. Під час зустрічі обговорили питання впровадження та реалізації культурних реформ, застосування нових інструментів державної підтримки, проблематику краю та шляхи вирішення нагальних питань галузі.

Міністр культури  України Євген Нищук зазначив, що в останні роки увага  Уряду до питань розвитку культури посилена та є одними з пріоритетних в державній політиці. Так  створені інституції нового типу, що дають великі можливості реалізації культурної політики по різних напрямках, зокрема отримання державної грантової підтримки на  реалізацію культурно-мистецьких проектів. 

Під час спілкування учасники зустрічі також порушили також питання реалізації реформи мистецької освіти, збереження  об’єктів культурної спадщини, соціального захисту працівників культури.

Ще одним важливим напрямком, над яким активно працює Мінкультури, зазначив Євген Нищук, є розвиток креативних індустрій і формування умов для креативної економіки. За його словами Полтавщина є надзвичайно активною у цих процесах. 

«Нещодавно до Закону України «Про культуру» було додано визначення «креативні індустрії», що створює підґрунтя для подальшої законодавчої підтримки креативних підприємців. Також проводяться державно-приватні консультації з представниками креативних індустрій, що значно посилює інституційну спроможність цього сектору. Ми формуємо  нові цілі розвитку культури: розглядаємо культуру не просто як сукупність театрів і музеїв, а як наскрізний наратив, що зустрічається на будь-якому рівні, як креативність, що застосовується в будь-яких сферах. Нове розуміння культури полягає в її доступності та близькості до кожного», - зазначив Євген Нищук.

«Прекрасним прикладом такого успішного креативного напрямку, де поєдналися унікальне культурне надбання українців та сучасність, є унікальна решетилівська вишивка «білим по білому». Цей елемент, що вже став справжнім брендом Полтавщини, внесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини, а нині він має всі перспективи стати важливою складовою економічного розвитку краю  та яскраво представляти країну в світі».

Міністр культури України Євген Нищук відвідав також Всеукраїнський центр вишивки та килимарства у селищі Решетівка. Його створення було схвалено Урядом, а розбудова виробництва ведеться з метою відродження килимарства та вишивки, як найстарішого художнього ремесла України.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України