українська російська англійська

Мінкультури оголосило про старт пілотного проекту - електронного обліку об'єктів культурної спадщини "Державний реєстр нерухомих пам'яток України"

18.06.2019 | 17:23

Сьогодні, 18 червня у прес-центрі Мінкультури відбулася прес-конференція з нагоди старту пілотного проекту - електронного обліку об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам'яток України». Пілотний проект реалізовуватиметься на базі Вінницької області з метою  практичного напрацювання необхідних та важливих аспектів наповнення та функціонування електронної платформи з наступним впровадженням його на загальнонаціональному рівні.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що впровадження цього пілотного проекту є черговим важливим кроком у напрямку не тільки збереження і примноження культурної спадщини, а й широкого представлення її на сучасному  інформаційному рівні.

 

 

«У 2017 році, після довготривалого блокування, Міністерству культури вдалося відновити  наповнення Державного реєстру нерухомих пам’яток, і за цей час до нього було внесено сотні  пам'яток за категорією як національного, так і місцевого значення. Завдяки цьому унікальні об’єкти були врятовані від руйнації або непрофесійної,  вандальної реконструкції. Створення електронного ресурсу культурної спадщини дозволить мати об'єктивну картину  стану об’єктів  культурної спадщини  з відомостями про їх особливості, реальний стан та  реставраційні процеси, а також  відкрити інформацію про наші пам’ятки усьому світу», - говорить Євген Нищук.

«Пілотний проект дає нам можливість на практиці опрацювати цілий ряд важливих аспектів наповнення та функціонування такого сучасного ресурсу. Я радий, що ми рухаємося в європейському та світовому вимірі  власне  у колі тих питань, які відтворюють унікальність та багату  культуру нашого народу. Ми молода держава, але з тисячолітньою історією, і ті пам’ятки,  які в нас є,  дають нам великі сенси та усвідомлення  свого славного історичного  коріння».

 

 

Міністр культури також зазначив, що проект реалізується  у  тісній співпраці з Національною академією наук України та Інститутом географії НАН України НАН України у партнерстві із місцевою владою та територіальними громадами  Вінниччини.

Важливість та актуальність цього проекту відзначив Віце-президент Національної академії наук України Сергій Пирожков.

«Наша країна має чимало прекрасних пам’яток, але за допомогою електронної бази ми зможемо їх відкрити як для кожного українця, так і для світу загалом», - говорить він.

 

За словами Почесного директора Інституту географії НАНУ Леоніда Руденка, Міністерство культури -  перше міністерство в Україні, яке робить  електронну реєстрацію всіх об’єктів  культурної спадщини.

 

 

«Мінкультури робить пілотний проект, який дасть нам змогу  побачити кінцевий результат, перший за важливістю  у нашій державі, адже вся культурна спадщина підлягає не лише реєстрації, а й охороні та реставрації», - зазначив Леонід Руденко.

 

Заступник начальника управління культури і мистецтв Вінницької ОДА Валентина Троян запевнила, що громада розуміє  відповідальність та серйозність  реалізації цього проекту. У Вінницькій області нараховується більше 4300 об’єктів культурної спадщини, серед них 8 – пам’ятки  національного значення.

 

 

«Електронний реєстр нерухомих пам’яток - відповідальна та важлива ініціатива. Сьогодні це можливість небайдужим громадянам та громадським організаціям отримувати швидко та своєчасно інформацію якраз через такий реєстр. Окрім того, ми сподіваємось, електронний реєстр полегшить роботу з перешкоджання руйнуванню об’єктів культурної спадщини», - говорить Валентина Троян.

 

Документи:

Презентація пілотного проекту Впровадження електронного обліку об'єктів культурної спадщини
версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України