українська російська англійська

"Проект "Ангели" у Львові - знакова подія для української культури" - Євген Нищук

20.06.2019 | 17:21

У Львові презентували масштабний виставковий проект «Ангели», організований  Арт-центром Павла Гудімова «Я Галерея» та Львівською національною галерею мистецтв імені Бориса Возницького у партнерстві з Міністерством культури України. Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

 

Відкриття проекту відвідав Міністр культури України Євген Нищук.

«Проект вражає своєю величчю, унікальним зібранням творів мистецтва, об’єднаних темою вічної присутності образу ангела в нашому житті, як світлого образу добра та справедливості. Це безперечно яскрава  подія в культурному житті нашої країни, навіть підтримку Українського культурного фонду цей проект отримав за програмою «Знакові події для української культури» - поділився своїм враженням Євген Нищук.

 

 

Унікальна експозиція нараховує понад  400 експонатів з музейних та приватних колекцій у 23 залах Палацу Лозинського та Музеї Пінзеля на площі більш, ніж 2 тис. кв. м. Тут представлені твори найвідоміших художників минулого й сучасності: від Дюрера, Рембрандта, Буше, Врубеля, Мальчевського, Клінгера, Кульчицької, Новаківського до Шагала, Кабакова, Равського, Костирка та Сільваші.

До експозиції також увійшли предмети археології, скульптури й живопису, артефакти масової культури та коміксів і, навіть, музика, яку спеціально для проекту написав композитор Святослав Луньов. Всього до представлення  проекту залучено 40 інституцій та команда провідних експертів.

Над створенням проекту кураторська група Павла Гудімова працювала понад три роки, збираючи найцікавіші твори, факти та історії.

 

“Із самого початку ми вийшли поза стандартний музейний набір експонатів, визначивши діапазон візуального дослідження ангелів від іконографії до масової культури. Основний масив історично важливих експонатів збирали в українських музеях, бібліотеках і приватних колекціях, здійснювали зйомку скульптури й розписів у соборах. Також приділяли увагу сучасному мистецтву, кіно, коміксу, фентезі й навіть побутовим артефактам, — коментує Павло Гудімов.

 

 

Виставкова частина проекту  розділена на 5 тематичних блоків, кожен з яких переосмислює окремий вимір існування ангелів.

Перший блок – «Крилаті» – допоможе зрозуміти витоки ангелів серед численних крилатих істот міфології.

Розділ «Сюжети» – розповість про релігійні сюжети за участі ангелів.

Блок «Архангели і ієрархії» – це погляд на чини небесної спільноти за участю української мисткині Альбіни Ялози.

Розділ «Культура» присвячений історії образу ангела у мистецькій традиції – від стародавніх фресок, ренесансної гравюри, через барокову скульптуру й живопис символізму до ілюстрації та інсталяції.

П’ята частина – «Ангели та люди» – демонструватиме, як людство вплітало ангелів у своє повсякдення, як послуговувалось змістом цього образу – від народного повір’я давнини до сучасної маркетингової кампанії.

 

 

 

Окрім експозиції, у межах проекту проходитимуть майстер-класи з історії мистецтва, лекторії, авторські кураторські екскурсії, презентація виставкового каталогу, зустрічі із майстрами.

 

Виставковий проект “Ангели”  триватиме до 22 вересня 2019 року.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України