українська російська англійська

"Культура є складовою суспільного життя, яка об'єднує громади, стимулює інвестиції в розвиток регіонів, виступає дієвим інструментом розбудови та економічного зростання краю" - Євген Нищук

23.06.2019 | 18:02

Під час робочого візиту до Харківської області Міністр культури України Євген Нищук відвідав місто Чугуїв, де оглянув Художньо-меморіальний музей Іллі Рєпіна і Художню галерею, після чого провів зустріч з працівниками закладів культури міста та району.

 

 

Спілкуючись із працівниками культури регіону, Міністр культури розповів про напрацювання  очолюваного ним відомства, акцентувавши увагу на важливості  розвитку культурного потенціалу країни для стабільного та економічного розвитку держави. Він також запевнив, що з боку Уряду є повне розуміння та підтримка цих ініціатив. Так, якщо у 2014 році видатки на культуру становили 1,5 млрд грн, то у 2019 - це вже 7 млрд. грн.

 

 

«Саме культура є тією складовою суспільного життя, яка може об’єднати та згуртувати громади, стимулювати інвестиції в розвиток регіонів, виступати дієвим інструментом розбудови та економічного зростання краю. Великий потенціал – об’єкти культурної спадщини, автентичні народні промисли, креативні індустрії – все це є потужним засобом розвитку та економічного зиску. Чутливим залишається питання соціального захисту працівників культури, саме тому на порядку денному розгляд питання  культурної субвенції, особливо в умовах реформи децентралізації та забезпечення рівного доступу всіх мешканців України до якісного культурного продукту», - зазначив Євген Нищук.

 

 

Міністр культури також наголосив на важливості використання можливостей, які надають  інституції нового європейського типу -  Український культурний фонди та Український інститут книги. Саме вони дозволять забезпечити рівний доступ до державного фінансування культурно-мистецьких проектів, вже цьогоріч УКФ отримав 708 мільйонів гривень на реалізацію проектів за різними напрямками. Важливе місце в суспільному житті мають посісти бібліотеки, як інформаційно-культурні центри, що мають чи найбільшу мережу в країні. Питаннями забезпечення  реалізації державної політики у сфері книговидання, зокрема закупівлі і видання книжок, а також якісного поповнення бібліотечних фондів опікується Український інститут книги. Минулого року Урядом на закупівлю сучасної української книги було спрямовано близько 120 млн. грн.    Важливим, за словами Євгена Нищука, є і підтримка культурних ініціатив у об‘єднаних територіальних громадах та малих містах. Так, ініційований Мінкультури проект «Малі міста – великі враження», продемонстрував прекрасні результати  розвитку інфраструктури та розбудови малих міст. Цьогоріч Урядом на його реалізацію виділено 50 млн.грн. Харківщина була активним учасником цього проекту та отримала у 2018 року підтримку двох яскравих проектів - Міжнародний Рєпінський пленер  і  "Культурний хакатон" у Шарівці, де на базі палацо-паркового комплексу "Садиба" та ландшафтного парку було відкрито нові туристичні маршрути.

Під час зустрічі також порушувалися питання вирішення проблем налагодження інфраструктури  об’єктів культурної спадщини регіону, кадрового забезпечення закладів культури, соціального захисту працівників галузі тощо.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України