українська російська англійська

Музей Ханенків відзначає свій 100-річний ювілей

25.06.2019 | 17:09

Сьогодні, 25 червня до 100-річчя з дня відкриття  Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків відкрився перший історико-документальний виставковий проект «Музей. Століття», який розкриває долю музею та його колекції з1919 року.

 

 

 

«Музей Ханенків є великою мистецькою перлиною не тільки України,  а й  Європи й світу. Музей в різні часи переживав багато випробувань та втрат, особливо  в часи Другої світової війни колекція понесла великі втрати. Повернення на Батьківщину  втрачених культурних надбань є важливим державним завданням і Міністерство культури спільно з представниками музейної спільноти веде наполегливу роботу, у тому числі і через  міжурядові комісії, для того щоб відшукати та повернути  культурні цінності, зокрема,  і до цього  славного Музею  мистецтв», - наголосив Міністр культури України Євген Нищук, вітаючи музей з ювілеєм. 

«Наразі ми підходимо до ідеї створення новітньої інституції музеїв, яка перейматиметься не  тільки питанням  реформування музейної галузі по всій Україні, а й формуванням сучасного розуміння функціонування музею, його стратегій та форм роботи і розвитку».

 

 

Міністр культури також відзначив високу професійність та креативність колективу Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, фахова та експерта допомога якого відіграла помітне місце у підготовці та перебігу судових процесів  з повернення в Україні «скіфського золота».

 

«Я дякую вам за гарну партнерську роботу,  радію, що ми маємо таку перлину у серці Києва, відвідування якої планують всі гості столиці. Це ваш великий труд і ваш великий  успіх!  Будемо й надалі працювати разом над презентацією себе світові через наші культурні надбання» - сказав Євген Нищук.

 

 

 

Ключове місце у проекті «Музей. Століття», куратором якого виступила генеральний директор музею Катерина Чуєва, належить архівним документам. Серед родзинок виставки – оригінали архівних документів, зокрема, примірник заповіту Богдана Ханенка від 10 квітня 1917 року, та вибрані пам’ятки з фондів музею, що експонуватимуться вперше або після перерви у кілька десятків років.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України