українська російська англійська

Міністр культури Євген Нищук зустрівся з відомим британським письменником і журналістом Саймоном Вінчестером

27.06.2019 | 15:15

Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з відомим британським письменником і журналістом Саймоном Вінчестером, автором популярної книги «Хірург з Кроуторна», матеріал якої покладено в основу нового голлівудського фільму «Професор і безумець», який наразі знаходиться у прокаті в Україні.

 

Під час спілкування Саймон Вінчестер, який  у своїй журналістській практиці висвітлював численні важливі події у світі, висловив зацікавленість темою Голодомору в Україні 1932-33 років, який став страшною трагедією цілого народу. Саме про це і буде наступна книга відомого письменника.

 

Міністр культури наголосив, що Голодомор - геноцид українського народу, є однією із найтрагічніших сторінок історії та наймасштабнішою за кількістю жертв трагедією українського народу. І одним із основних завдань є доносити правду про масштаби цього злочину проти людяності, у тому числі через мистецтво і культуру.  Зокрема, Євген Нищук згадав створений у копродукції України, Польщі та Великої Британії історичний трилер Агнешки Голланд «Гарет Джонс» (Mr. Jones), світова прем’єра якого відбулася на 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі у рамках основної конкурсної програми тап який з’явиться у всеукраїнському прокаті восени цього року.

 

«Для нашої країни надзвичайно важливо на міжнародній арені говорити і доносити правду про масштаби цього злочину. Ми активно ведемо інформаційну роботу у світі з поширення правдивих свідчень страшного злочину Радянського Союзу по відношенню до українського народу. Зокрема, йдеться про оголошення кількох конкурсів на грантові програми зі створення, перекладів та видання книжок різними мовами світу та їх промоцію. А також численні громадські ініціативи, спрямовані на увічнення пам’яті мільйонів заморених голодом. Зокрема, до 85-х роковин Голодомору-геноциду  створено відео-проект «Гіркий полин». За ініціативи Міністерства культури були здійсненні експедиції в три області - Харківську, Черкаську і Київську, де за підтримки Національного музею Голодомору, нам вдалося знайти та зустрітися  з реальними свідками Голодомору. Тих, хто пережив цей жах,нажаль,  залишилася вже дуже небагато і  їх спогади безцінні, це та історія та свідчення, які  необхідно зберегти», - говорить Євген Нищук.

 

 

Міністр культури також повідомив, що наразі ведеться робота над створення другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», спорудження Музею жертв Голодомору, місія якого говорити про безцінність людського життя та навчати розпізнавати на прикладі Голодомору передумови геноцидів, аби застерегти від повторення подібних масових злочинів.

 

«Йдеться не тільки про будівлю. В наших планах створення експозиції, насиченої сучасною технікою і технологіями «музею майбутнього», нової форми донесення інформації, історичної правди. Кожен, хто відвідає цей музей навіть у Інтернет-екскурсіях, не зможе не відчути неймовірної сили історії, рівень трагізму який пережив український народ», - додав Євген Нищук.

«Я дякую дослідникам за цікавість до нашої історії, зі свого боку, я і надалі  докладатиму зусиль аби світ дізнавався правду і продовжував визнавати Голодомор геноцидом проти українського народу.  Ми з колегами зробимо усе можливе, для того, щоб пан Вінчестер мав усю інформацію про справжні дані щодо жертв Голодомору і щоб цей твір видатного автора став подією світового рівня.»

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України