українська російська англійська

У Кропивницькому стартував мистецький фестиваль "Кропфест-2019"

12.07.2019 | 11:26

У Кропивницькому  вже втретє за підтримки Міністерства культури України стартував Національний мистецький фестиваль "Кропивницький-2019".

На відкриття "Кропфесту-2019" завітав Міністр культури України Євген Нищук.

 «Фестиваль у Кропивницькому має особливу історію. Вперше за багато років місто змінило назву, отримавши ім’я одного з фундаторів театру – великого митця Марка Кропивницького. У суспільстві було чимало дискусій – чи правильно це. Проте на мою думку, це дає великий потенціал місту, адже оскільки місто названо ім’ям культурного діяча - воно і повинно розвиватися як культурна Мекка, яка збиратиме людей з усієї України! Таким став фестиваль «Кропфест», який поєднав у собі різні напрямки мистецтва», -зазначив під час свого виступу Євген Нищук.

«Це змістовні речі, які зробили іншою атмосферу міста. Це яскравий приклад можливостей культури і я дуже радий, що ми спільно з Урядом України, зробили не локальний, а загальнонаціональний фестиваль, куди приїздять люди з усієї України. Дуже важливо, щоб такі приклади, коли Уряд через культурну складову змінює атмосферу у містах – це той шлях, який потрібно продовжувати і  зберегти його динаміку».

Фестиваль розпочався карнавальною ходою до якої цьогоріч долучилися і містяни у незвичних костюмах. Концерт-відкриття був присвячений творчості Володимира Івасюка та приурочений до 70-річчя відомого митця “Івасюк триб’ют” за участі відомих українських колективів та виконавців.

Довідково: Націона́льний мисте́цький фестива́ль «Кропивни́цький» або Kropfest — всеукраїнське масове святкове дійство, яке включає огляд і демонстрацію досягнень у певних видах мистецтва, таких як музика, театр, кіно, література тощо, і проводиться у місті Кропивницький, починаючи з 2017 року. Головна мета фестивалю — об'єднання різних напрямків мистецтв через створення спільного мистецького простору.

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України