українська російська англійська

Міністр культури відвідав оновлену історичну частину Національного дендрологічного парку "Софіївка"

15.07.2019 | 09:01

Під час робочої поїздки до Черкащини Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у відкритті нової «Сучасної Софіївки» у стилі фентезі-парку, який розташувався навпроти центрального входу Національного дендрологічного парку «Софіївка».

«Те, що ми бачимо тут – справді вражає. Той хто раніше відвідував це по-справжньому унікальне місце - унікальний дендрологічний парк Софіївка, любив це місце і раніше за ту надзвичайну красу. Але те, що відбулось  за кілька останніх років – вражає. Я радий, що Уряд підтримав ідею  всіх фахівців і музейників щодо цього місця, адже  інвестуючи у розвиток, розширення та реставрацію пам’яток  історичної частини парку ми підтримуємо розбудову окраси не лише Черкащини, а й усієї України», - зазначив Євген Нищук.

«У 2018 році Уряд України інвестував у  відновлення парку понад 92 млн. грн.., а  цього року – 45 млн. гривень. Це є яскравим свідченням того, що поєднання  бюджетної децентралізації  і державних коштів, а також коштів приватних меценатів, дають ефективний результат, створюють нові інфраструктурні можливості і це дуже важливо. Вже незабаром дендрологічний парк «Софіївка» святкуватиме своє 225 річчя і Мінкультури  опрацьовує номінаційне досьє для того, щоб внести Національний дендрологічний парк «Софіївка» у  Список світової спадщини ЮНЕСКО».

 

 

Нагадаємо, що нещодавно було завершено оновлення історичної частини Національного дендрологічного парку «Софіївка», зокрема, в дендропарку з’явилися нові об’єкти, які підкреслюють його первозданний вигляд. В парку облаштували багатоярусний комплекс водоспадів, встановили пам’ятник Софії Потоцькій та Станіславу Потоцькому біля центрального входу, відновлено “Звіринець” Потоцьких, на центральній алеї старий асфальт замінили на гранітну бруківку, відкрили експозицію з фрагментом бруківки головної алеї, побудованої в 1838 році. Також були проведені роботи для покращення естетичного вигляду парку та забезпечення комфортних умов для його відвідувачів.

 

 

Під час відкриття «Сучасної Софіївки» були представлені композиції та арт-об’єкти нового парку, серед них: світломузична арт-інсталяція з портретом Софії Потоцької; інноваційне 3D-мапінг шоу «Душа лісу»; водоспад «Дракони»; скульптура «Пегас»; традиційна Українська садиба з символічною атрибутикою та яскравими представниками української міфології; казковий сад та  сад фонтанів; багатофункціональний дитячий майданчик; бібліотека та будиночок для дітей; оригінальні композиції та форми з топіарних рослин тощо.

 

 

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України