українська російська англійська

Мінкультури, МОН та Асоціація "Українська кіно-асоціація" уклали Меморандум про співпрацю

17.07.2019 | 16:03

Сьогодні, 17 липня  у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Міністерством культури України, Міністерством освіти і науки України та Асоціацією «Українська кіно-асоціація».

 

 

Меморандум підписали Міністр культури України Євген Нищук, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та виконавчий директор Асоціації «Українська кіно-асоціація» Вікторія Ярмощук.

 

Як повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, була досягнута домовленість з Мінкультури щодо забезпечення МОН фільмокопіями українських фільмів,  рекомендованих для використання в освітньому процесі, для утворення на базі національної освітньої електронної платформи інформаційно-медійного ресурсу  Медіатеки.

 

«Для нас дуже важливо забезпечити наших дітей сучасним, цікавим змістом освіти і матеріалами, які можуть їх мотивувати до навчання. Зараз в Україні  розвивається чудовий медійний  контент, який створений в Україні і підтримується державним бюджетом», - зазначила Лілія Гриневич.

«Використання українського продукту, який є дуже цікавим  і якісним, в освітньому процесі,  безсумнівно, буде мотивувати дітей, дасть їм можливість, в цікавий спосіб  ознайомлюватися  з культурним продуктом  і буде корисним для їхнього навчання. Це стосується, як художніх  так  і документальних фільмів, створюючи при цьому певний емоційний вплив».

 

Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль, спрямованих на інтегрування в освітній процес таких інструментів неформальної освіти як демонстрація українських фільмів, тематика яких пов’язана з освітніми програмами закладів загальної середньої освіти і які виконуватимуть просвітницьку функцію виховання підростаючого покоління у любові до України, повазі до її історії, культури, загальнолюдських цінностей, ознайомлюватимуть із важливими історичними віхами становлення української державності, а також інформуватимуть про здобутки сучасної вітчизняної кінематографії.

Згідно Меморандуму сторони розвиватимуть взаємовигідне, рівноправне та довгострокове співробітництво, спрямоване на досягнення поставленої мети.

 

«Дуже важливо, щоб ті напрацювання, які відбулися  зараз в системі освіти і той прорив українського кінематографу та аудіовізуального мистецтва в цілому, знайшли не тільки точки дотику, але й були корисними  для якнайбільшої аудиторії,  тим більше коли це стосується власне  учнів, школи, освітніх програм», - наголосив Міністр культури України Євген Нищук.

 

 

«В останні три роки в українському кінематографі з’являються ті фільми, які відтворюють важливі віхи нашої історії та правдиво відображають персоналії, які тривалий час замовчувалися, знаходилися під грифом «Секретно» або відверто спотворювалися, обростаючи міфами. І зараз  ми маємо гарну можливість в шкільній навчальній програмі відкривати ці історії в правдивий спосіб, з аудіовізуальним та емоційним підсиленням. Сьогодні ми приділяємо значну вагу створенню саме дитячого контенту  - художніх і анімаційних фільмів. Буквально в жовтні у прокат виходить стрічка «Захар  Беркут» за твором Івана Франка, у листопаді – фільм «Ціна свободи» про валлійського журналіста, який відкрив світу правду про Голодомор, наступного року ми очікуємо прем’єру фільму «Олекса Довбуш» про борця за свободу України. Я переконаний, що ці стрічки будуть не тільки цікавими,  а й корисними нашим юним глядачам. Сьогоднішній Меморандум дасть імпульс  в системній роботі в тому, щоб  ці фільми дійшли до глядача – для нас це велике завдання».

 

Згідно досягнутих домовленостей, зі свого боку, Асоціація «Українська кіно-асоціація» регулярно інформуватиме МОН і Мінкультури про здобутки сучасного українського кінематографу, надаватиме можливості для розміщення у Медіатеці тізерів українських фільмів, що готуються до прокату, а також сприятиме розміщенню у Медіатеці українських фільмів, сприятиме організації дистриб’юторами-членами Асоціації проведення у кінотеатрах кіносеансів на пільгових умовах для учнів закладів загальної середньої освіти.

 

На переконання виконавчого директора Асоціації «Українська кіно-асоціація» Вікторії Ярмощук, саме завдяки співпраці держави  і вітчизняної  кіноіндустрії стало  можливим бурхливе відродження в країні якісного українського кіно.

 

«Держава сьогодні не лише допомагає нам створювати контент, але й зараз допомагатиме його розповсюджувати. Ми працюємо в надзвичайно відповідальній індустрій -   продукт, який ми виробляємо  має безпосередній вплив на думки людей, на формування їх світогляду, це є надзвичайно важливим саме сьогодні,  вкрай складний період для нашої держави. Кінотеатри чекають свого юного глядача, готові надавати пільгові умови  для візитів школярів до кінотеатрів  на ті і фільми які рекомендуватиме МОН  і Мінкультури. Ми хочемо, щоб наше молоде покоління формувалося, у  тому числі на якісному українському кіно», -  Вікторія Ярмощук.

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України