українська російська англійська

Пішла з життя талановита українська актриса та відомий театральний педагог Валентина Зимня

18.07.2019 | 14:31

17 липня 2019 року  пішла з життя талановита українська актриса,  відомий театральний педагог, професор кафедри Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Валентина Іванівна Зимня.

 

Валентина Іванівна народилася 14 січня 1928 року в селі Вишнівчик Хмельницької області. В 1950 році вона закінчила Київський театральний інститут. Багато років пропрацювала актрисою Чернівецького українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської.

За майже 20 років творчої праці у Чернівцях актриса зіграла понад 60 ролей. Серед них: Тетяна («У неділю рано зілля копала» за Ольгою Кобилянською), Анна («Земля» за Ольгою Кобилянською), Санда («Вовчиха» за Ольгою Кобилянською), Леся («Леся» Андрієвич), Катрина («Матінка Кураж і її діти» Брехта).

Вона також активно знімалася в кіно, зокрема це ролі у фільмах: "Вовчиця", "Маріанна", "Платон мені друг", а також в серіалах: "День народження Буржуя", "Смерть шпигунам!", "Повернення Мухтара", "Леді Бомж", "Лісовик" та багато інших.

 

З 1969 року Валентина Іванівна Зимня стала викладати в Київському університеті театру, кіно і телебачення, випустила 8 курсів та виплекала цілу плеяду талановитих акторів. Серед її учнів, які обожнювали свого педагога –  Володимир Абазопуло, Назар Стригун, Анатолій Гнатюк, Євген Нищук, Олесь Санін, Лілія Ребрик, ВасильВовкун, Андрій Середа, Інна Капінос, Петро Мага, Олександр Виженко, Володимир Петрів та інші.

 

Міністерство культури України висловлює глибокі співчуття рідним, близьким, колегам, учням та багато численним  шанувальникам талановитої актриси та педагога Валентини Зимньої.

 

Вічна і світла їй пам'ять…

 

Громадська панахида відбудеться у суботу 20 липня 2019 року з 10.30 до 12.00 год

у приміщенні навчального корпусу Київського національного університету

театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого

по вул. Ярославів Вал, 40.

Поховають Валентину Зимню на Байковому цвинтарі.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України