українська російська англійська

У 2019 році буде реалізовано 74 проекти конкурсу Мінкультури "Малі міста - великі враження"

18.07.2019 | 17:21

Сьогодні, 18 липня  у Національному музеї народної архітектури та побуту України за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана  відбулася  зустріч з учасниками конкурсу проектів «Малі міста – великі враження». Проект був започаткований Міністерством культури України у 2018 році з метою стимулювання культурного розвитку малих міст і територій та промоції культурної спадщини.

 

 

Як повідомив Міністр культури України Євген Нищук, пілотна версія конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» знайшла надзвичайний позитивний відгук в громадах, які подали до участі у конкурсі понад 160 заявок.

 

«Ми отримали позитивні відгуки від громад, від представників місцевого самоврядування, бізнесу, громадських об’єднань, які мали цікаві ідеї, але не знали як їх втілити в малих містечках. Важливою складовою проекту є збереження культурної спадщини регіонів, які надзвичайно багаті своїми історичними та архітектурними пам’ятками, що тривалий час  перебували в занепаді. На ці об’єкти не завжди відразу можна віднайти кошти, але можна  привернути увагу через креативну ідею, яка дасть можливість за декілька років акумулювати кошти і  на  вирішення питань інфраструктури, і на проведення  реставраційних робіт та й загалом  повернути і дати нове життя  нашій культурній спадщині», - зазначив Євген Нищук.

«В 2019 році – за ініціативи Прем’єр-Міністра України на конкурс в державному бюджеті виділено 50 млн. грн., завдяки чому підтримку у  втіленні ідей цьгогоріч отримає 74 проекти, загалом же на конкурс було подано 182 проекти. Я переконаний, що малі міста ще раз продемонструють те, що ми маємо великий талановитий народ, неймовірну культурну спадщину у всіх регіонах України, а також відкриють імена непересічних особистостей».

 

 

Міністр культури також повідомив, що  бюджет конкурсу включає частку обов’язкового співфінансування авторів ідеї на рівні не менше 30%, що сприятиме подальшому розвитку проекту.  

 

«Ми очікуємо на не разові фестивалі, а на проекти, що залишаться в громадах і будуть там розвиватися і працювати, демонструючи спроможність наших регіонів. Адже наша мета – сталість», - говорить Євген Нищук.

 

Також бюджетом конкурсу передбачено проведення тренінгових сесій, семінарів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії в усіх регіонах країни для підготовки якісних проектних заявок.

 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив переконання, що завдяки державним програмам фінансової підтримки та децентралізації, які створюють нові можливості і нову якість управління територіями -  культурне життя територіальних громад і невеликих населених пунктів виходить на  якісно новий рівень.

 

«Проект «Малі міста – великі враження» презентував сотні цікавих ініціатив, які покликані наповнити новим змістом життя  громад та заслуговує державної підтримки для того, щоб дати кожній громаді відкрити свій потенціал, створити якісний прецедент для подієвого  туризму, продемонструвати можливості нашої держави і українського народу.  Ініціатива Уряду збільшити фінансування проекту  в більше ніж 10  разів була відгуком на ініціативи громад. Дякую, що ви небайдужі, що ви вносите ідеї і боретеся за них», – сказав Володимир Гройсман.

 

 

 

Нагадаємо, що  вдруге конкурс  «Малі міста – великі враження» стартував 15 квітня 2019 року. У Конкурсі взяли участь 182 культурно-мистецьких проекти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб- підприємців. Головна мета програми – підтримка населених пунктів із загальною чисельністю населення до 50 тис. осіб. Державну підтримку отримають 74 проекти, а загальний обсяг фінансування складає 50 млн.грн.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України