українська російська англійська

Визначено переможця Всеукраїнського конкурсу на кращу концепцію історико-культурного, туристичного центру "Річкова брама тисячолітнього Києва" на Поштовій площі

22.07.2019 | 16:59

У Київському Будинку Архітектора відбулася фінальна зустріч з підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу на кращу концепцію історико-культурного, туристичного центру «Річкова брама тисячолітнього Києва» на Поштовій площі.

Переможцями конкурсу  визначено креативну команду молодих архітекторів -  Людмила Баженова  (архітектор), Вячеслав Гоцалюк  (інженер-проектувальник) і  Олександр Приходько (інженер-проектувальник).

 

 

Під час представлення переможців конкурсу Міністр культури України Євген Нищук вручив подяки Міністерства культури «За особистий внесок у збереження культурної спадщини України». Міністр культури висловив слова вдячності активним киянам та профільним експертам і фахівцям, які долучилися до збереження та відродження історико-культурної спадщини - Поштової Площі у місті Києві, яка є унікальним осередком України-Руси.

 

«Історія знахідки цього об’єкта надзвичайна – він міг залишитись непоміченим і знищеним будівництвом, проте його помітили і у 2014 році ми спільно з громадськістю та професійною спільнотою розпочали серйозну роботу. Тоді здавалося, що ця історія буде стрімко розвиватися – екскурсії, перші спроби 3д-візуалізацій – проте не все сталося так, як би нам цього хотілося. Ці довгі місяці ми активно працювали над внесенням  пам’ятки до категорії місцевого значення, а нещодавно Уряд ухвалив і її національний статус. Саме завдяки цій роботі пам’ятку було збережено і внесено до державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини, саме завдяки цій роботі відбувся зараз і цей конкурс», - зазначив Євген Нищук.

 

 

«Подібні об’єкти мають особливу історичну та культурну цінність і тому наша подальша робота, окрім власне концепції «Річкова брама тисячолітнього Києва» на Поштовій площі,  має бути сконцентрована на розбудові пам’ятки та подальшому внесенню її до списку ЮНЕСКО, що дасть можливість розвивати і зберігати об’єкт на світовому рівні».    

 

Нагадаємо, що «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва» занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як пам’ятка археології місцевого значення наказом Міністерства культури України від 06.12.2016 № 1162, а рішенням Уряду від 22 травня 2019 року об’єкту надано статус національного.

 

Конкурс стартував за ініціативи члена Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Віталія Білецького 1 листопада 2018 року. Метою конкурсу стала реабілітація широкого пізнавального потенціалу Поштової площі, створення комфортного публічного простору та розкриття різноманіття туристичного ресурсу стародавньої прибережної частини м. Києва і Старого Подолу.

Робота конкурсантів відбувалася у два тури. Учасниками першого туру конкурсу мали можливість стати повнолітні кияни, українці, які зацікавлені у реабілітації пізнавального ресурсу Поштової площі та створенні якісних і комфортних умов відвідування та використання її публічного простору. Результати першого туру були покладені в основу конкурсного завдання другого туру, в якому взяли участь професіонали, дипломовані архітектори-практики.

Над оцінкою конкурсних пропозицій працювало висококваліфіковане журі з експертів різних сфер діяльності: архітектура, містобудування, ландшафтний дизайн, історія, туризм, культура. Критеріями оцінки найкращої ідеї, проектної пропозиції стали: технологічність, екологічність, енергоефективність, безпечність всіх рішень, можливість реалізації.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України