українська російська англійська

У Києві відбувся показ фільму "Заборонений", знятого за історією життя і боротьби Василя Стуса

04.09.2019 | 14:28

Сьогодні, 4 вересня  у столичному кінотеатрі «Оскар» відбувся  прес-показ фільму «Заборонений», що розповідає про останні роки життя Василя Стуса, його боротьбу з системою та спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю.

Проект стрічки з робочою назвою «Птах душі» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Сума його державної фінансової підтримки становить 19,5 млн. грн. при загальній вартості виробництва 38,1 млн. грн.

Стрічка створена кінокомпанією «UM-GROUP», режисер фільму - Роман Бровко, спродюсував фільм – Артем Денисов. Авторами сценарію є Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов. У головних ролях: Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

 

Режисер фільму Роман Бровко зазначив, що це художня стрічка, яка спирається на документальні факти,  багато з яких  дістали підтвердження від свідків подій, відтворених у фільмі.

«Авторами сценарію була проведена потужна робота, яка тривала понад півроку, було зібрано багато цінної і навіть унікальної інформації, яка допомогла нам збудувати цю історію. Тема боротьби з тоталітарною системою залишається актуальною і сьогодні, змінюючи підходи та форми. Сьогодні, перш за все йде битва за розум, маніпуляції  та намагання обдурити, переконати, змусити  робити те, що потрібно ворогові», - говорить Роман Бровко.

 

 

Письменниця й журналістка шістдесятниця  Маргарита Довгань, яка особисто добре знала Василя Стуса та працювала з ним протягом кількох років, подякувала всім творцям фільму за відтворення  історичного періоду  і життєвої історії  великого поета  і громадянина України -  Василя Стуса

«Я думаю молоді люди, які прийдуть на цей фільм не лишаться байдужими, і серед них з’являться люди такої ж сили духу,  такої волі  і мудрості, які віддадуть себе служінню України, а служити і боротися за неї, на жаль,  іще прийдеться», - говорить Маргарита Довгань.

 

 

Український актор Дмитро Ярошенко, який зіграв роль Василя Стуса у фільмі, зізнається що під час роботою над образом  свого героя, просто жив його життям: «Я весь час читав його вірші, спогади, дивився відео, читав його листування…»

 

 

На широкі екрани «Заборонений» виходить  5 вересня, до Дня пам’яті поета. Прокатом картини займається  B&H Film Distribution Company.

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України