українська російська англійська

Відбулася підсумкова Всеукраїнська конференція з нагоди нагородження переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів "МАЛІ МІСТА - ВЕЛИКІ ВРАЖЕННЯ"

16.12.2019 | 21:07

 

12 грудня в Києві в ArtHall D12 відбулася підсумкова Всеукраїнська конференція з нагоди нагородження переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження», ініційованого Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень.

 

Відкрили конференцію Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський та Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

Учасниками заходу стали представники Українського культурного фонду, Українського центру культурних досліджень, заступники голів та керівники структурних підрозділів у сфері культури обласних державних адміністрацій, міські голови та голови об’єднаних територіальних громад.

 

Модерували конференцію Ірина Френкель, директор Українського центру культурних досліджень, авторка проєкту «Малі міста – великі враження», та Ярослав Петраков, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури України.

 

Володимир Бородянський привітав учасників заходу, а також коротко ознайомив присутніх з місією та візією Міністерства культури, молоді та спорту України. Міністр, зокрема, зазначив, що очолюваний ним центральний орган виконавчої влади здійснюватиме формування й реалізацію державної політики в 4-х галузях: КУЛЬТУРА, МОЛОДЬ, СПОРТ та ТУРИЗМ.

 

 

Як зауважила Світлана Фоменко, конкурс культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження» – це «насправді міжсекторальний проєкт, який покликаний об’єднувати громаду, давати поштовх для розвитку малих містечок, а, отже, для проведення успішної культурної децентралізації».

 

У рамках конференції відбулася панельна дискусія на тему: «Розвиток малих територій та культурна політика: точки дотику». Її учасники обговорили проблемні питання розвитку культурної сфери в умовах децентралізації, а також звернули увагу на потенціал культурної спадщини та креативних кластерів у розбудові туристичної привабливості малих територій.

 

Після панельної дискусії учасники конкурсу проєктів презентували свої здобутки, статистику та тенденції розвитку громад.

 

 

Київщину на конференції представляла головний спеціаліст управління культури, національностей та релігій Київської облдержадміністрації Наталія Остапенко, яка привітала переможців проєкту із столичного регіону та інших областей України.

 

 

У цьогорічному конкурсі культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження» перемогли два проєкти від Київської області:

- Мистецький проєкт «Парк мистецтв» (м. Буча);

- Арт-резиденція «Сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича» (м. Славутич).

 

Нагадаємо, що  конкурс культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження» був започаткований Міністерством культури України спільно з Українським центром культурних досліджень у 2018 році з метою стимулювання культурного розвитку малих міст і територій та промоції культурної спадщини.

 

Удруге конкурс  «Малі міста – великі враження» стартував 15 квітня 2019 року. У ньому взяли участь 182 культурно-мистецьких проєкти від органів місцевого самоврядування, юридичних осіб всіх форм власності, творчих спілок, фізичних осіб-підприємців.

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 535-р «Про затвердження переліку культурно-мистецьких проектів-переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста — великі враження», які реалізуються у 2019 році на умовах співфінансування з державного бюджету» загальний обсяг фінансування складав 50 млн. грн.

 

За підсумками конкурсу було обрано 74 проєкти-переможці. При цьому вдалося реалізувати 71 проєкт, оскільки з різних причин 3 проєкти не були впроваджені у відповідних громадах.

 


       

 

 

 

версія для друку

Відео

Fair Play. Free Sentsov.

Фотогалерея

Флешмоб "Музейні таємниці"
Розробник: Корпорація Софтлайн (Україна)
©  Міністерство культури України