Національний музей історії України у Другій світовій війні розробляє нову концепцію експозицій закладу
08.04.2016 | 17:12
 

Відповідно до наказу Міністра культури України В.А. Кириленка від 16 липня 2015 року № 494, музей отримав назву «Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс».

Науковий колектив закладу розпочав роботу, пов’язану з перейменуванням музею: досліджуються історичні теми, які раніше були маловідомими або недостатньо представленими, розробляється нова концепція майбутньої експозиції, проводиться подальше комплектування фондозбірні. За перші три місяці музейне зібрання поповнилося на 1672 одиниці. Це нові надходження з тем повоєнного життя населення, українського національно-визвольного руху, геноциду ромів, депортації кримськотатарського народу 1944 р., українсько-польського трансферу населення 1944 – 1947 рр., голоду в Україні 1946 – 1947 рр.

 

Нова експозиція

 

Музей приділяє велику увагу технічному оновленню формату подачі інформації. На початку року оновлено музейний сайт, він став функціональнішим, отримав різностороннє текстове наповнення та зображення високої якості. Тепер кожен має можливість on-line замовити екскурсію, освітній захід та іншу послугу, що полегшує планування майбутнього візиту.

Посилена увага приділяється комфорту відвідувачів – створено додатковий куточок творчості для дітей, облаштовано сповивальний столик, розширено зону Wi-Fi тощо.

З початку  року з  оновленими експозиціями та виставковими проектами Національного музею історії України у Другій світовій війні ознайомилися близько 58 тисяч відвідувачів. За цей час співробітниками  музею було проведено 466 екскурсій та 26 різноманітних заходів.

 

Пекельна мука 1

 

Знаковим експозиційним проектом музею стала виставка «Аеропорт… Пекельна смуга», присвячена річниці оборони Донецького аеропорту. Її експозиційні площі перетворилися на майданчик, де згадують загиблих, воїни з АТО  зустрічаються зі своїми побратимами, школярами й студентами з усієї України.

 

Пекельна мука 2

 

Колектив музею напрацьовує нові підходи до організації екскурсійних  послуг в тому числі із врахуванням інтересів різних вікових категорій відвідувачів. Так, для молоді розроблені  та запровадженні нові освітні проекти:  тематичні екскурсії, у ході яких розкриваються гендерний вимір війни, характер взаємодії людини і зброї, особливості військових професій, сутність тоталітарних режимів тощо, проведення історичних турнірів. Ще одним нововведенням для молодших школярів стала екскурсія-квест «Я – детектив», яка надає можливість  учасникам відчути себе слідопитами й вивчати історію через конкретні музейні предмети – «речові докази», які вони самі знаходять в експозиційних залах.

 

Дитячі квести

Для розширення знань з історії Другої світової війни та набуття англомовної практики започатковано роботу розмовного клубу «Speaker». На зустрічах з екскурсоводами тут обговорюються питання історії створення воєнних плакатів Великої Британії, бойових шляхів армії США та промови лідерів країн-союзниць з антигітлерівської коаліції тощо.

У музеї діє «Музейна платформа історика», яка надає можливість  поспілкуватися  із науковцями та фахівцями з історії України.

 

Науковий форум

 

Своїм завданням музей ставить пошук нових підходів та форм до збереження та осмислення відвідувачами проблем історичної пам’яті, таким прикладом  може бути презентації вистави «Валіза» за п’єсою польського драматурга Молгожати Сікорської-Міщук у виконанні акторів студентського театрального колективу «Наш театр», що відбулася в Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту та була представлена  у залі «Нацистський окупаційний режим» – серед оригінальних речей із концтаборів.

Виставка в музеї

 

З 1 березня Національний музей історії України у Другій світовій війні працює без вихідних

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245082119