19 квітня відбудеться Вечір-реквієм пам'яті жертв Голодомору і депортації кримськотатарського народу
18.04.2016 | 15:37
 

19 квітня о 17.00  у Залі пам’яті  Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (м. Київ, вул. Лаврська,3) відбудеться Вечір-реквієм по вшануванню пам’яті жертв  Голодомору 1932-1933 років в Україні та депортації кримськотатарського народу у 1944 році.

 

До участі у Вечорі-реквіємі запрошені  політичні, державні, громадські діячі. У заході візьмуть участь курсанти Національної академії Служби безпеки України, представники кримськотатарського народу, а також відвідувачі Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Під час Вечора-реквієма актриса Анна Гринчук представить літературно-музичний перформанс «Голодомор. Украдене щастя», виступить заслужена артистка АР Крим  Ельзара Баталова та бандуристки Марина Чернявська і Мирослава Береза, етно-гурт «Барвінок», а також юні читці кримськотатарського культурно-освітнього центру «Кримська родина».

Учасники заходу переглянуть перший кримськотатарський повнометражний художній фільм «Хайтарма» («Повернення») режисера Ахтема Сейтаблаєва, знятий кримською телекомпанією АТР, який створено на основі реальних подій і розповідає про сталінську депортацію кримських татар у травні 1944 року, а також долю льотчика, національного героя кримських татар Амет-Хана Султана.

 

 

Голодомор – цілеспрямований акт геноциду українців, який здійснив у 1932 – 1933 роках тоталітарний комуністичний режим. Це був штучно створений голод: керівництво ВКП(б) спланувало й провело в УСРР та інших територіях Радянського Союзу, заселених переважно українцями, конфіскацію у селян хліба та всіх інших продуктів харчування, заборонивши їм виїжджати до інших місцевостей у пошуку порятунку.

У самий розпал війни з нацизмом сталінський режим вчинив інший злочин геноциду над цілим народом, депортувавши з батьківщини за два травневі дні 1944 року «за принципом колективної відповідальності» весь кримськотатарський народ. Готуючись до проведення депортації кримських татар органи НКВС СРСР в першу чергу заарештували активних представників кримськотатарської інтелігенції та духовенства, які могли очолити рух опору.

Після депортації кримських татар було проведено знищення їхньої матеріальної і духовної спадщини в Криму. Конфісковано все їхнє нерухоме й рухоме майно, усі запаси продовольства. Ліквідовано 112 особистих книгозбірень, 867 бібліотек,  шкіл, закриті мечеті. Змінено тисячі історичних назв місцевостей.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245086055