"Писанка - прадавній символ України, у якому закладений генетичний код народу" - Євген Нищук
24.04.2016 | 08:54
 

На площі перед Національним історико-архітектурним заповідником «Софія Київська» відкрився «VI Всеукраїнський фестиваль писанок». В рамках арт-дійства «Авторська писанка» були презентовані 374 великодніх яйця, розписане вручну художниками з усієї України. Організатори кажуть – у першій половині березня кожен з митців отримав заготовки яйця зі склопластику заввишки 67 см та завширшки в 52 см, підставку до нього і акрилові фарби, решта, підкреслюють, було лише питанням фантазії. Загалом заявки на участь у Фестивалі писанок подали понад 1200 . 

 

thumb_IMG_2676_1024.jpg

 

“Це символічна подія перед Великоднем – гарна данина прадавній українській традиції. Сама ж писанка – це великий символ для України, в ньому закладений наш код нації, код народу, який йшов та передавався з покоління в покоління крізь віки. сказав Міністр культури.

На мою думку такі ініціативи цінні тим, що окрім мистецької, розважальної  складової, вони несуть і повчальну місію, адже кожен з цих 374 художників з різних куточків країни вклав у роботи особливості свого регіону, свою колористику, візерунки і це відкриває нам просто тут на площі цілу Україну, різнобарвну, яскраву, талановиту. Писанки тут оживають, дарують енергію та розуміння, що з такими традиціями ми здолаємо будь-які незгоди та ворогів. 

 

thumb_IMG_2702_1024.jpg

 

За підсумками конкурсу писанок та арт-перфомансу «374 Художники» у номінації авторська писанка 3 місце посів художник Олег Лобурак (Коломия), 2 місце -  Роксолана Дудка (Полтава), 1 місце Тетяна Коновал (Луганська область); серед традиційних писанок кращими стали Юрій та Леся Цікало з Тернополя; а у Декоративних писанках першу сходинку посіла Марина Корешкова з Києва, поступившись майстрині з Рівного.

 

Великоднє містечко працюватиме у середмісті столиці з 23 квітня по 9 травня 2016 р.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245088930