26 травня Національний музей історії України у Другій світовій війні представить проект "Бойове українське козацтво в АТО"
25.05.2016 | 10:09
 

26 травня о 14.00 у головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні відбудеться відкриття виставки «Бойове українське козацтво в АТО».

Героями проекту є бійці добровольчої козацької роти спецпризначення Київського козацького полку ім. Тараса Шевченка Бойового українського козацтва («БУК»). Військово-патріотичне об’єднання, сформоване на початку Революції Гідності, з 2014 р. виконує завдання з охорони державного кордону України. З літа 2015 р. – у складі Державної прикордонної служби України.

Підрозділ дислокувався в пунктах пропуску «Новоазовськ», «Маріуполь», у населених пунктах Талаківка, Гнутове, Виноградне, Комінтернове, Водяне, Бердянське, Сопіне, Широкине Донецької області, а також у нейтральній зоні за лінією розмежування. Добровольці-козаки неодноразово брали участь у боях із противником на ділянці Донецького прикордонного загону.

23 серпня 2014 р. на пункті пропуску «Новоазовськ» під час прикриття основних сил, незважаючи на кількісну та збройну перевагу противника, чотири бійці вступили в бій, знищили ворожий мінометний розрахунок та змусили противника відступити. За цей бій Орест Савельєв, Юрій Осипенко, Станіслав Кохановський та командир роти Андрій Мойсеєнко нагороджені орденами «За мужність».

 

Серед матеріалів виставки – військове спорядження, рештки озброєння, особисті речі бійців. Справжнім раритетом є бойовий козацький топірець 17 ст., знайдений на дні річки біля Берестечка, де в 1651 р. відбувалася історична Берестейська битва. Він слугує потужним оберегом сучасним козакам.

Під час церемонії відбудеться передача до музею бойового автомобіля ГАЗ-3962, на якому козаки-добровольці неодноразово виконували бойові наряди.

На захід запрошені представники організації ветеранів Державної прикордонної служби України, бійці з родинами, капелани, волонтери.

 

Вхід вільний.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245098689