Музей у Пирогові запрошує 18 червня на традиційне латвійське свято - Янів день
13.06.2016 | 08:44
 

18 червня о 15.00   в Національному музеї народної архітектури та побуту України відбудеться святкування традиційного латвійського свята для всієї  родини - Янів день. Захід організовано за підтримки Посольства Латвії в Україні.

У програмі заходу для відвідувачів музею підготовлено концерт за участі танцювального колективу з Латвії "Dārta", Лайми Янсоне, віртуозної виконавці музики на народному інстременті кокле та Олафса Оконовса, проекції якого доповнюють програму Лайми Янсоне, латвійської рок групи "Green Novice" та українського фольк-гурту "Правиця".

Також гості музею зможуть взяти участь у майстер-класах від різноманітних ремісників (ковальство, гончарство, ляльки-мотанки, бісероплетіння та ін.), продегустувати латвійське пиво, сир та хліб.

Свято буде відбуватись під відкритим небом.

Янів день або Ліго в Латвії святкують в ніч з 23 на 24 червня за давніми традиціями предків. В найдовший день року та найкоротшу ніч латиші виїжджають за місто, плетуть вінки, співають, танцюють  та веселяться до самого ранку. До традицій святкування Янова дня в Латвії всі жителі відносяться з великою пошаною. Вважається, що трави зібрані в цю ніч мають цілющу силу. В Янів день латиші прикрашають свої домівки гіллям дерев, квітами та травами, щоб відлякувати злі сили. А однією з найвідоміших традицій в цю ніч – стрибання через вогнище, що дозволяє очистити душу й тіло від всього лишнього.

Латвійське свято Янів день, день літнього сонцестояння, тісно переплітється своїм змістом та традиціями із українським святом Івана Купала. Тому під час святкування проведемо паралелі між нашими культурами.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245105129