Вперше в Україні юні драматурги представлять на столичній сцені виставу за своїми творами
16.06.2016 | 11:33
 

З 17  по 27 червня у Києві,   за підтримки Міністерства культури України, триватиме культурно-мистецький проект «Клас Акт».

 

В одному з найбільших театрів Британії «Трэверс» («Traverse») в м. Единбург більше 20-ти років назад виник проект «ClassAct». Зміст проекту: драматурги навчають дітей основам драматургії, а потім за допомогою професійної команди (режисер, актор, художник) втілюють п’єси дітей на театральній сцені. У Британії участь в цьому проекті вважається дуже почесною і проводиться не тільки з дітьми, а і з дорослими в різних неблагополучних прошарках суспільства (колонії, інтернати, в’язниці і т.п.).  Британський драматург Нікола Мак Картні займається зазначеним заходом з 1997 року.

Куратор проекту «Класс Акт» - відомий  український  драматург Наталія Ворожбит співпрацювала з ним на кількох проектах, де народилася ідея провести “Клас Акт” в Україні.

 

За задумом організаторів, основний принцип роботи з підлітками – повага. Дитина повинна відчути себе професійним драматургом, до якого ставляться серйозно. За них не переписують тексти і не нав’язують своїх ідей. Діти навчаються висловлювати свої думки, почуття, ідеї,  їм відкриваються двері для творчої самореалізації.

 

Проект має на меті пошук  потенційних юних драматургів, сприяння  соціалізації  підлітків  та  налагодження культурного діалогу між різними регіонами України.

 

Учасниками проекту стали 10 талановитих підлітків зі Сходу України (м. Попасна Донецької області ) і 10 із  Заходу України (м. Червоноград Львівської області), які протягом перших п'яти днів проекту писатимуть короткі п'єси на 7-10 хвилин, розбившись на пари під кураторством драматургів.

Наступні п'ять днів  юні драматурги братимуть участь в постановці, яку здійснює професійна команда. Діти матимуть можливість вносити корективи до майбутньої постановки та спілкуватися з професіоналами. До участі запропоновано запросити відомих українських акторів.

27 червня запланована велика благодійна вистава, яка складатиметься з 10 маленьких п'єс юних драматургів на великій сцені Київського академічного театру юного глядача на Липках.    

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245106168