До Всеукраїнського дня бібліотек у Національній парламентській бібліотеці України відбувся благодійний концерт "Двічі допомагає той, хто допомагає вчасно"
30.09.2016 | 14:56
 

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у Національній парламентській бібліотеці України відбувся  благодійний  концерт «Двічі допомагає той, хто допомагає вчасно», кошти від якого будуть направлені у зону АТО на допомогу бійцям добровольчих батальйонів.

 

 

Міністр культури Євген Нищук  привітав  працівників бібліотечної справи з їх професійним святом, окремо відмітивши їх значний внесок у підтримці бойовому духу Збройних сил України та патріотизм українських військ.

«Нині, в Україні, як ніколи раніше, є важливою  та відповідальною місія, яка покладена на  Бібліотеку – стати потужним знаряддям гармонізації суспільства, сприяти інтелектуальному, духовному і естетичному збагаченню та  розвитку   нації. Сьогодні українські бібліотеки виконують не тільки функції книгозбірень, а стали  справжніми сучасними  центрами розвитку громад, осередками просвітництва, тією ланкою інформаційної інфраструктури, доступною  для населення, яка дозволяє долучатися  до формування  державної гуманітарної політики», - сказав Євген Нищук.

«Вагомо, що в непрості для України часи, саме бібліотеки  стали одним із перших осередків, які  розпочали та продовжують надавати посильну допомогу  нашим Збройним силам у рамках різноманітних громадських ініціатив, у тому числі проводять всеукраїнську акцію по збору книжок до бібліотек військових частин - «Бібліотека українського воїна». Мені приємно відмітити визначну роль у цій акції координатора цього проекту - Національну парламентську бібліотеку України, яка гостинно сьогодні приймає учасників благодійної акції».

 

 

Під час благодійного заходу відбувся концерт «Двічі допомагає той, хто допомагає вчасно» за участі відомих українських поетів, музикантів, співаків а також волонтерів, учасників рейдів арт-десанту. Серед них:  поетеса, лауреат Національної премії України імені  Тараса Шевченка  Любов Голота, поет та письменник  Ігор Павлюк, ведуча солістка Донецького  національного академічного  театру опери та балету ім. А.  Б. Солов’яненка  Олена Китаєва, заслужений артист України, акордеоніст  Юрій Тертичний, заслужена артистка України, співачка  Наталка Карпа, поетеса та учасниця рейдів арт-десанту Олена Гетьманець та інші відомі митці. Режисером-постановником концерту виступив заслужений діяч мистецтв України Сергій Архипчук.

 

 

Також Міністр культури Євген Нищук  у супроводі  Генерального директора  НПБУ Тамари Вилегжаніної  оглянув  фотовиставку «Заради Майбутнього», яка експонується  у бібліотеці.

 

 

Автор фотовиставки Олександр Маматов  – фотограф-аматор, офіцер запасу Збройних Сил України. Нині очолює Всеукраїнську організацію інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій, яка опікується інвалідами війни, допомагає родинам, вдовам та матерям загиблих.

Учасник Револююції Гідності, волонтер з першого дня початку АТО. Неодноразово проїхав від Луганська до Маріуполя, допомагаючи не тільки військовослужбовцям, а й місцевим мирним жителям населених пунктів зони АТО.

 

 

Представлені в експозиції фотознімки зафіксували військові будні, хвили зустрічі та спілкування з воїнами, передають їх емоції і почуття.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245146715