Оголошено переможців Першої національної кінопремії України "Золота дзиґа"
21.04.2017 | 11:26
 

У столичному  готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувалася урочиста церемонія нагородження  лауреатів Першої  національної кінопремії України «Золота дзиґа» за професійні досягнення у розвитку українського кіно за 2016 рік, заснованої Українською кіноакадемією.

 

 

Усього на розгляд Української кіно академії було подано 76 українських фільмів, серед яких було обрано найкращі у 14 номінаціях. Безперечним лідером за кількістю номінацій стала кінодрама Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці»,  яка претендувала на 8 нагород та здобула шість статуеток «Золота дзиґа»: за кращий фільм, режисуру, головну жіночу роль, головну чоловічу роль, жіночу роль другого плану та чоловічу роль другого плану.

 

Почесним гостем церемонії став  відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі, який привітав українців із створенням Української кіно академії, а також під час свого виступу згадав про незаконно ув'язненого в РФ українського режисера Олега Сенцова.

Імена переможців зі сцени оголосили та вручили статуетки «Золота дзиґа» відомі українські діячі культури.

Міністр культури України  Євген Нищук та заступник голови Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач  вручили “Золоту Дзиґу” за внесок у розвиток українського кінематографа народній артистці України Ларисі Кадочниковій. Лауреата у цій номінації визначили члени Національної спілки кінематографістів України.

 

«Справді, сьогодні дуже історична подія, за останні роки ми багато отримували інформації з численних міжнародних кінофестивалей про успіхи наших кіномитців,  але в той самий час у нас на Батьківщині такої премії не  було. Заснування такої щорічної премії  справді давно вже було на часі, і я дуже вдячний ініціаторам, організаторам і всім партнерам,  які були залучені за цю надзвичайну  кіно подію – заснування національної кінопремії України «Золота дзиґа».  Це справді велика подія для мистецького життя  нашої країни», - зазначив під час свого виступу  Євген Нищук.

 

 

«Хочу також наголосити, що в цей непростий  час ворожої агресії та ресурсного виснаження країни, держава робить все можливе для підтримки вітчизняного кіновиробництва, вже цьогоріч заплановано 500 мільйонів на виробництво нових фільмів. Я переконаний, що з кожним роком кількість  наших  якісних фільмів буде зростати, а експерти кінопремії будуть губитися від обсягу українських кіноновинок і щорічно матимуть честь визначати найкращих».

 

Статуетку «Золота дзиґа» отримали:

 

Стрічка «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченко й продюсерів Володимира Філіппова, Андрія Суярко, Алли Овсяннікової у номінації «Найкращий фільм»

 

Аккторка Римма Зюбіна  - виконавиця головної ролі у стрічці «Гніздо горлиці» у номінації «Найкраща акторка» 

 

Син українського актора Віталія Лінецького отримав статуетку за свого батька, який зіграв головну роль у фільмі «Гніздо горлиці» у номінації «Найкращий актор»

 

Тарас Ткаченко (Премія ім. Ю. Іллєнка) за роботу над стрічкою «Гніздо горлиці»

 у номінації «Найкращий режисер»

 

Актор Микола Боклан  за роль у фільмі «Гніздо горлиці» у номінації “Найкращий актор другого плану”

 

Документальний фільм «Головна роль» режисера Сергія Буковського та продюсера Максима Асадчого у номінації «Найкращий документальний фільм»

 

Микита Кузьменко та Олександр Поздняков за роботу над стрічкою «Жива ватра» у номінації  «Найкращий оператор-постановник»

 

Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський за сценарій фільму «Моя бабуся Фані Каплан» у номінації «Найкращий сценарист»

 

Олександр Батенєв та Сергій Бржестовський за роботу над фільмом «Моя бабуся Фані Каплан» у номінації «Найкращий художник-постановник»

 

Стрічка «Микита Кожум’яка» режисера Манука Депояна та продюсерів Дмитра Белінського, Ігора Роми, Ірини Манжосової став переможцем у номінації «Найкращий анімаційний фільм»

 

Алла Загайкевич композитор фільму «Жива ватра» у номінації «Найкращий композитор»

 

Акторка Наталя Васько за роль у фільмі «Гніздо горлиці» у номінації «Найкраща акторка другого плану»

 

Стрічка «Кров’янка» режисера Аркадія Непиталюка та  продюсера Максима Асадчого у номінації «Найкращий ігровий короткометражний фільм».

 

Під час церемонії на сцені виступили  відома української співачка Катя Чілі, тріо Pani Valkova та гурт Pianoboy. Ведучим церемонії став Олександр Скічко.

 

 

Українська кіноакадемія — українське об'єднання експертів і професіоналів у галузі кіно та кіновиробництва, засноване 2017 року з метою підтримки та розвитку сучасного українського кінематографа. З 2017 року Українська кіноакадемія проводитиме щорічне вручення Національної кінопремії «Золота дзиґа». Ініціатором став Одеський міжнародний кінофестиваль. Станом на сьогодні до кіноакадемії входить понад 240 кіномитців. До складу правління увійшли 15 кінематографістів. Головою було обрано кінорежисера, заслуженого діяча мистецтв України Михайла Іллєнка. Головним символом Національної кінопремії стала статуетка «Золота дзиґа».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245229103