Мінкультури закликає представників дитячої студії у Старому цирку Харкова розпочати конструктивний діалог з керівництвом Державної циркової компанії України
27.06.2017 | 17:27
 

Під час прес-конференції, організованої Міністерством культури України  27 червня в  ІА  «Укрінформ», була представлена  позиція  відомства та шляхи вирішення конфліктної ситуації, яка склалася довкола «Старого цирку» в Харкові.

У прес-конференції взяли участь заступники Міністра культури України Тамара Мазур і Юрій Рибачук та  директор Державної циркової компанії України Сергій Кабаков.

 

 

За оприлюдненої деякими ЗМІ інформацію, днями під виглядом інвентаризації начебто було здійснено спробу рейдерського захоплення будівлі Старого цирку, що знаходиться у місті Харкові (пл. Національної гвардії, 17), а також про намір виселити з цього приміщення дітей, які навчаються там циркового мистецтва.

 

«Ми хотіли б поінформувати громадськість – що насправді відбувається навколо приміщення Старого цирку у Харкові. Останніми днями у Харкові триває великий конфлікт, пов'язаний із спекулюванням окремої частини населення Харкова, які звинувачують Мінкультури у рейдерському захопленні  будівлі Старого цирку. Для того, аби розвінчати будь-які міфи та уникнути спекулювання на даній темі, Мінкультури робить офіційну заяву з приводу того, що немає ніякого рейдерського захоплення – будівля Старого цирку належала та продовжує належати державі і змінюється лише її балансоутримувач», - наголосила під час прес-конференції заступник Міністра культури Тамара Мазур.

 

 

Вона повідомила, що має місце лише зміна балансоутримувача даної будівлі, яка відбувається внаслідок реалізації наказу Мінкультури про реорганізацію деяких циркових закладів, зокрема, ця будівля передається з балансу державного підприємства «Українська дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів» на баланс Державної циркової компанії, обоє з яких належать до сфери управління Міністерства культури України. Відповідно, і будівлю Старого цирку буде передано на баланс Державної циркової компанії, яка на сьогодні не має репетиційної бази, а отримавши цю будівлю на балансі, зможе належним чином здійснювати свою господарську діяльність.

 

За словами Тамари Мазур, питання передачі даної будівлі на баланс Державної циркової кампанії триває вже кілька років і попереднє керівництво всіма силами намагалось довести цю організацію до банкрутства – штучно створивши борги і тим самим реалізувати це майно як податкову заставу і придбати його за безцінь у свою власність.

«На сьогоднішній день, окремі представники підприємства, які є працівниками Державної циркової кампанії, представляючись керівниками дитячої циркової студії намагаються з використанням дітей - учнів цієї студії і їх батьків, поширювати неправдиву інформацію, що Мінкультури захоплює будівлю і намагається закрити циркову студію. Ми наголошуємо,  що на сьогоднішній день єдине, що ми робимо – це, у належний законом спосіб, передаємо будівлю з балансу однієї організації в іншу», - наголосила вона.

 

Тамара Мазур також інформувала, що Державній цирковій компанії доручено вжити заходів щодо приведення будівлі Старого цирку у відповідність до встановлених вимог, зокрема вжити заходів щодо відновлення  підключення до всіх комунікацій. В умовах коли будівля знаходиться в неналежному стані, здійснювати навчальний процес неможливо, але після підключення комунікацій навчальний процес може бути відновлений, проте за умови, що дитяча циркова студія легалізує свою діяльність та буде оформлена як юридична особа, яка може бути контрагентом у відносинах з державною цирковою компанією.

 

«Вихованці цієї  дитячої циркової студії представляють Україну на багатьох фестивалях, це, можливо, зразок однієї з кращих студій по підготовці дітей цирковому мистецтву, але всі повинні розуміти, що  перш за все, для навчання дітей має бути гарантована їх безпека,  і ті люди, які здійснюють навчання, мають нести відповідальність за дітей. На сьогодні студії «де-юре» не існує і якщо станеться щось з дітьми – жодна особа за це відповідальності нести не буде, окрім власника приміщення. Тому, на сьогоднішній день ми закликаємо представників дитячої студії, учнів та їх батьків до конструктивного діалогу і пошуку можливих шляхів співпраці в подальшому. Зокрема, просимо не блокувати передачу майна з балансу на баланс юридичної особи, оскільки  це може тягнути за собою можливість втрати такого майна, а також ми закликаємо привести у відповідність до норм чинного законодавства функціонування студії для забезпечення  належних умов для навчання дітей», - наголосила  вона.

 

Як розповів заступник міністра культури Юрій Рибачук, новий керівник Державної циркової компанії України, який у 2016 році обійняв цю посаду в результаті прозорої конкурсної процедури, намагається розв’язати цю складну ситуацію.

 

«Зокрема, у судовому порядку значно зменшено суму боргу, нині вирішується питання про реструктуризацію суми, яка залишилася, і головне – знято арешт з майна, що дає можливість завершити передачу будівлі Старого цирку на баланс Державної циркової компанії України», - зазначив Юрій Рибачук.

 

 

Директор Державної циркової компанії України Сергій Кабаков запевнив, що підприємство не має наміру  забороняти дітям займатися цирковим мистецтвом, мова йде про приведення існуючої справи до вимог норм законодавства – юридичне оформлення студії, передача будівлі у підпорядкування компанії тощо.

 

 

За завершення прес-конференції представники Міністерства культури закликали так званих викладачів припинити відверті підбурювання батьків і розпочати конструктивний діалог з керівництвом Державної циркової компанії з метою вирішення подальшого функціонування студії у правовому полі.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245253339