У Сєверодонецьку урочисто відкрили оновлений Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр
23.08.2017 | 09:26
 

Міністр культури України Євген Нищук  взяв участь в церемонії  урочистого відкриття оновленої будівлі Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру у місті Сєверодонецьку.

 

Символічну синю стрічку відкриття театру розрізали  Президент України  Петро Порошенко разом з Міністром культури України Євгеном Нищуком, Надзвичайним та Повноважним послом Японії в Україні Сумі Шігекі та директором театру Сергієм Дорофєєвим.

 

«Сьогодні Луганський музично-драматичний театр є  міцним форпостом  української культури на Сході нашої країни, і впродовж останніх років демонструє не тільки свій високий професіоналізм, а й  безперечну відданість Україні», - зазначив  Міністр культури  України Євген Нищук.

 

 

«Зараз театр фактично  переживає своє  друге народження, тож і ця оновлена будівля  є дуже символічною. Переконаний, що у виконанні  цих талановитих акторів  ми матимемо можливість познайомитися з новими яскравими зразками, як української, так і світової драматургії. Це переповнює нас гордістю за талант та мужність наших митців».

 

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр отримав оновлену будівлю на бульварі Дружби народів, 21,  яка впродовж 15 років знаходилася в аварійному стані та у 2015-му  році була  передана у користування обласного театру, який у зв'язку з військовим конфліктом було переміщено з тимчасово окупованого Луганська до Сєвєродонецька.

За два роки свого існування у Сєверодонецьку  театр здійснив  понад  20   нових постановок, які були представлені  не тільки  глядачам Луганщини, а й в інших містах України. За цей період театр став лауреатом п’яти міжнародних та двох Всеукраїнських фестивалів театрального мистецтва.

У 2016 році Урядом  було спрямовано кошти  на обладнання нового театру на Луганщині, відремонтовано будівлю, реконструйовано сцену, приміщення для репетицій, гримерні, встановлено сучасне сценічне обладнання, художньо-артистичний склад мистецького закладу поповнився випускниками і студентами театральних вузів Харкова, Луганська, Києва та інших міст.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245271239