Оголошення про результати засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка у 2017 році
18.10.2017 | 09:34
 

12 жовтня 2017 року в Міністерстві культури України відбулося засідання Комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка.

За результатами таємного голосування членами Комітету було прийнято рішення присудити Премію імені М. В. Лисенка у 2017 році:

1.                 Безбородьку Олегу Анатолійовичу за твори «Concerto grosso ma non molto», для скрипки, фаготу та струнного оркестру, Концерт для скрипки з духовим оркестром та Концерт для флейти з камерним оркестром (напрям «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості»);

2.                 Єрминю Йосипу Франтишковичу за концертні програми української музики 2012 – 2017 рр. (напрям «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві»);

3.                 Невінчаній Тамарі Сергіївні за статті, написані у 2012 – 2016 рр. (напрям «За видатні досягнення в музикознавстві»).

 

Безбородько Олег Анатолійович (03.04.1973) – український композитор і піаніст.

Навчався в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського за спеціальністю «Фортепіано» та «Музичне мистецтво». Неодноразово отримував стипендії імені С. В. Рахманінова, В. А. Косенка, Президента України та Верховної Ради України. У 1997 р. отримав стипендію Університету м. Оттава (Канада) ім. М. Яворської, у 1999 р. став стипендіатом Уряду Швейцарської конфедерації і впродовж трьох років удосконалював майстерність в аспірантурі консерваторії м. Невшатель, де у 2002 р. отримав Prix de virtuosite avec distinction (з відзнакою). У 2010 р. захистив дисертацію і здобув вчений ступінь кандидата мистецтвознавства. З 2002 року викладає на кафедрі спеціального фортепіано в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського.

Безбородько О. А. – автор симфонічної, камерної, хорової та популярної музики. Його твори звучали в Україні, Росії, Польщі, Румунії, Узбекистані, Туреччині, Литві, Німеччині, Франції, Греції, Голландії, Ізраїлі, Данії, Швейцарії, Португалії, Великій Британії, Китаї, США та багатьох інших країнах.

 

Єрминь Йосип Франтишкович (09.08.1960) – український піаніст, заслужений артист України, заслужений діяч культури Республіки Польща.

Навчався у Львівській державній консерваторії імені П. І. Чайковського та у Московській державній консерваторії імені П. І. Чайковського. З 1990 р. працює старшим викладачем кафедри спеціального фортепіано Львівської державної консерваторії імені М. В. Лисенка, з 2007 р. – доцент кафедри спеціального фортепіано, а з 2010 р. – професор, завідувач кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка.

Єрминь Й. Ф. – лауреат Міжнародного конкурсу імені М. В. Лисенка, лауреат Премії імені Л. М. Ревуцького, Премії імені С. Людкевича. За запис компакт-диску з творами Кароля Шимановського був нагороджений премією «Фридерік» (Республіка Польща). У 2014 році йому присвоєно почесне звання «Заслужений артист для польської культури».

Впродовж багатьох років Єрминь Й. Ф. провадить активну виконавську, педагогічну та громадсько-просвітницьку діяльність. Його репертуар охоплює твори різних епох та стилів. З концертами виступав в Україні, Білорусії, Росії, Молдові, Азербайджані, Польщі, Німеччині, Франції, Бельгії, Швейцарії, Канаді та Мальті. Він – постійний учасник міжнародних музичних фестивалів «Київ Музик Фест», «Музичні прем’єри сезону», «Контрасти», (Україна), «Варшавська осінь», «Варшавські музичні зустрічі», «Дні музики краківських композиторів», «Музика в Старому Кракові», «Аксамітна куртина», «Дні української музики» (Республіка Польща), «Фестиваль Брітена і Шостаковича», «MenhirFestival» (Швейцарія), «Схід-Захід» (Німеччина) та інших.        

 

Невінчана Тамара Сергіївна (18.01.1949) – український музикознавець та музично-громадський діяч.

Навчалась у Київській державній консерваторії імені П. І. Чайковського за спеціальністю «музикознавство», яку закінчила у 1974 р. і здобула кваліфікацію «музикознавець, викладач музично-теоретичних дисциплін, лектор». У 1991 р. отримала науковий ступінь кандидата мистецтвознавства, а в 2008 р. – диплом доктора філософії. З 1984 р. працює в Національній спілці композиторів України, з 1992 р. обіймає посаду відповідального секретаря Національної спілки композиторів України.

Понад 40 років працює на ниві українського музичного мистецтва. У її доробку понад 100 праць, серед яких – монографії, статті та публікації у музичній періодиці.

Діапазон досліджень Невінчаної Т. С. надзвичайно широкий: від оперного і симфонічного до пісенного жанру, від вивчення та популяризації творчості сучасних українських композиторів до актуальних проблем розвитку української і світової музики ХХ століття.

Нею опубліковано численні статті про творчість Б. Лятошинського, А. Штогаренка, Є. Станковича, Л. Колодуба, М. Скорика, О. Киви, Г. Саська та інших.      

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245292362