13 грудня відбудеться круглий стіл "Складні аспекти повернення та реституції культурних цінностей і законодавчі механізми цього процесу"
08.12.2017 | 15:17
 

13 грудня (середа) о 10.00 у конференц-залі Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 12) відбудеться круглий стіл на тему «Складні аспекти повернення та реституції культурних цінностей і законодавчі механізми цього процесу».

 

Захід організований Міністерством  культури України з метою забезпечення фахової дискусії і обговорення складних аспектів законодавчого врегулювання питання повернення і реституції культурних цінностей на сучасному етапі та визначення практичних кроків і взаємодії усіх заінтересованих сторін цього процесу.

 

Проблема незаконного обігу культурних цінностей та їх повернення країнам походження, в т.ч. повернення незаконно переміщених культурних цінностей в Україну, є актуальною і вимагає вироблення єдиного алгоритму дій різних зацікавлених органів.

 

Сьогодні існує потреба удосконалення законодавства України в частині повернення і реституції культурних цінностей країнам їх походження, у тому числі культурних цінностей, незаконно вивезених під час Другої Світової війни, з урахуванням норм міжнародного законодавства та з метою встановлення чіткого порядку дій сторін при поверненні чи реституції культурних цінностей.

Повернення та реституція культурних цінностей як один із визначальних напрямів державної політики цивілізованого суспільства постійно перебуває у полі світової уваги політиків, дипломатів, науковців, оскільки від розуміння його сутнісних проявів, усвідомлення ступеню та масштабів втрат культурних цінностей залежить можливість налагодження конструктивного діалогу та вживання раціональних кроків щодо управління процесом повернення культурних цінностей з метою збереження національних культурних цінностей як вияву колективної пам’яті народу, зафіксованої в матеріальному культурному спадку.

Питання сучасного стану справ у царині повернення та реституції культурних цінностей є складним і важливим.

На круглому столі обговорюватиметься широке коло питань, пов’язаних з дослідженням питання повернення і реституції культурних цінностей країнам їх походження, створенням ефективного правового регулювання цього процесу та контролем за переміщенням культурних цінностей.

До участі у круглому столі запрошені науковці, юристи, експерти, посадові особи та громадські діячі.

 

Організатор: Міністерство культури України

Місце проведення: Національний музей Тараса Шевченка, конференц-зал (м. Київ, бульв. Т. Шевченка, 12)

Час проведення: 10.00 – 16.00

Контактна особа: Пахлова Світлана Євгенівна, тел. 272-48-07.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245312606