У Мінкультури обговорили питання міжконфесійного співробітництва у сфері військового капеланства
10.07.2018 | 15:25
 

10 липня 2018 року директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України (далі – Департамент) Андрій Юраш провів зустріч з Головним капеланом Збройних сил Канади генерал-майором Гаєм Чипделейном та Митрополитом Георгієм Каліщуком архієпископом Вінніпега і Центральної єпархії, митрополитом Канади, які прибули в Україну з робочим візитом.

 

20180710_110737

 

В зустрічі взяли участь: заступник директора Департаменту – начальник відділу релігієзнавчо-аналітичної роботи Владиченко Л.Д. та головні спеціалісти Департаменту – Редколіс О.М. і Лисенко С.П. З боку канадської сторони у зустрічі також взяв участь офіцер відділу планування та операції Об’єднаної оперативно-тактичної групи «Україна» Збройних сил Канади капітан Кен Баттерворс, який супроводжував поважних гостей.

В ході зустрічі були обговорені питання міжконфесійного співробітництва в Україні у сфері військового капеланства, розвитку співпраці України та Канади щодо розбудови служби військового духовенства у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, участі неурядових громадських та релігійних організацій у подоланні наслідків війни на сході України, особливо серед учасників бойових дій та цивільного населення прифронтових областей.

Головний капелан Збройних Сил Канади генерал-майор Гай Чипделейн приділив багато уваги питанням організації військово-капеланської служби в Канаді та отримав багато кваліфікованих відповідей з боку фахівців Департаменту, щодо даних моніторингу процесу інституалізації служби військового духовенства.

Митрополит Георгій Каліщук взяв активну участь у дискусії та живо цікавився результатами соціологічних опитувань населення та основними тенденціями суспільної думки українців щодо можливого надання статусу автокефалії Українській православній церкві.

Зустріч пройшла в атмосфері дружнього спілкування і сприяла поглибленому розумінню державно-церковного партнерства в галузі військового капеланства та актуальних питань міжцерковного діалогу і співробітництва релігійних організацій в сучасній Україні.

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245388109