У Харкові влаштували свято Слобожанської культури
12.07.2018 | 15:49
 

7 липня 2018 року на головній сцені Центрального парку культури і відпочинку імені Горького (м. Харків) відбулися урочистості до 80-річчя Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва та гала-концерт переможців і учасників обласного огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва Харківської області «Слобожанські передзвони-2018».

 

 

Впродовж усього червня щосуботи та неділі в Центральному парку культури і відпочинку імені Горького відбувався обласний огляд аматорів народного мистецтва Харківської області «Слобожанські передзвони-2018», присвячений 80-річчю Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва.

Співи і танці, гуморески та музичні, циркові, театральні номери – розмаїття талантів, фарб, мелодій надавали радість і насолоду співучасті у святі. Харків’яни та гості міста мали змогу ознайомитись з самобутньою народною культурою сільських районів, об’єднаних територіальних громад, районів і міст області.

 

 

Разом з глядачем всі ці почуття поділяли й члени журі конкурсу, провідні фахівці в сфері культури, мистецтва й народної творчості. В спеціально обладнаних павільйонах експонувались вироби майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Учасників свята привітав голова Харківської обласної ради Сергій  Чернов, який зазначив: «Повірте, країна, Слобожанщина, громада розпочинаються не з економіки, вони починаються з культури. І наскільки ми будемо високодуховними людьми, настільки зможемо, єднаючись, збудувати міцну державу».

 Голова обласної ради С. Чернов подякував колективу Центру «за натхненну працю задля збереження культурної спадщини, за прищеплення молоді мистецького смаку та любові до народних традицій» і вручив почесні відзнаки та нагороди.

Під час проведення урочистостей були також підведені підсумки обласного огляду-конкурсу аматорів народного мистецтва Харківської області "Слобожанські передзвони". З вітальним словом до учасників звернулась голова журі – заступник начальника Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Наталія Плотнік.

 

 

Переможцями серед районів Харківської області стали:

 

1-е місце - Балаклійський район;

2-е місце – Дергачівський район;

3-е місце – Богодухівський район.

 

Серед міст обласного значення місця розподілилися наступним чином:

1-е місце – м. Ізюм;

 2-е місце – м. Куп’янськ;

 3-е місце – м. Чугуїв.

 

Серед об’єднаних територіальних громад:

 

 1-е місце – Золочівська ОТГ;

 2-е місце – Нововодолазька ОТГ;

 3-е місце – Мерефянська ОТГ.

 

Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва завжди, протягом всіх років свого існування, був для аматорів народного мистецтва не тільки добрим порадником, а і взірцем професійної майстерності. Отже, в урочистому концерті взяли участь митці  Центру – тріо «Обереги»: заслужені артистки України Людмила Омельченко, Вікторія Осипенко та Олена Шишкіна, а також дослідницько-виконавський гурт «Муравський шлях» та його керівник – заслужена артистка України Галина Лук’янець.

Гала-концерт виявився яскравим і напрочуд цікавим, бо його складові були різними за жанрами, репертуаром, масовістю, індивідуальністю. Учасники  огляду-конкурсу виконали найкращі номери і  були відзначені Подяками.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245389428