У Коломиї презентують історичний проект - драму Ігора Юзюка "Ворог Настаська"
23.08.2018 | 09:50
 

25 серпня о 19.00 за підтримки Міністерства культури України, у рамках VI міжнародного фестивалю витончених мистецтв «Амплуа», на сцені Коломийського МПК «Народний дім» театр «СОЛОМІЯ» і ансамбль танцю СВАРГА» презентують спільний проект – драму Ігора Юзюка «Ворог Настаська». Режисер – Оксана Стринадюк, режисер з пластики – заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк.

 

П’єса розповідає про події другої половини  XII століття в Галицькому князівстві. В столиці Галицького князівства Галичі святкують весілля князя Ярослава та княгині Ольги – дочки князя Юрія Долгорукова. Цей шлюб став частиною військово-політичної угоди Галича та Суздаля в боротьбі з київським князем. Однак, наречені не кохають одне одного. Скорим часом, поповзли плітки – князь Ярослав закохався в дочку місцевих бояр, красуню Настю Чарг. Княгиня Ольга обурена ганьбою та неповагою і прагне помсти закоханим. Боярський заколот, який вона очолила, має трагічне завершення – загинула Настя Чарг. Але ці події мали катастрофічні наслідки для галицької державності. Саме вони спричинили військово-політичне послаблення Галича і, як наслідок, привели до втрати незалежності – Галич став частиною Волинського князівства.

Автор п’єси «Ворог Настаська» - Ігор Юзюк, драматург, автор 20 п’єс, лауреат всеукраїнських та міжнародних драматургічних конкурсів.

Театр «Соломія» - незалежний театр, який об’єднує молодих митців. Основу трупи складають професійні актори, випускники театральних вузів, актори початківці та молодь. Керівник театру – Мар’яна Кодіна-Іванович, актриса, лауреат міжнародних та всеукраїнських театральних фестивалів.

Народний ансамбль танцю «Сварга» відомий колектив не тільки в Україні, але й за її межами, лауреат всеукраїнських та міжнародних фестивалів народного танцю. Керівник ансамблю - заслужений діяч мистецтв України Мирослава Воротняк.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245406181