У Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" стартувала Міжнародна акція "Запалімо свічку пам'яті!"
02.09.2018 | 09:02
 

В рамках заходів у зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору Світовим конгресом українців, спільно з Міністерством культури України ініційовано Міжнародну акцію «Запалімо свічку пам’яті!»

Метою акції є об’єднання українців усього світу і громадян інших країн у пам’яті про один з найбільших злочинів в історії людства ХХ століття, щоб застерегти його від повторення подібних геноцидів у майбутньому, та щоб засвідчити свою пам’ять.

 

 

Впродовж 85 днів до Дня пам’яті жертв Голодомору, який припадає на 24 листопада 2018 р., проходитиме громадська акція «Запалімо свічку пам’яті!».

«Ми маємо сьогодні дуже символічну акцію у цьому сакральному місці, місці пам’яті мільйонів невинно убієнних жертв Голодомору в Україні. І у такому єднанні ми маємо честь запалити свічку пам’яті, яка передаватиметься по світу. Ця акція дасть можливість не лише об’єднати співтовариство, а й допоможе донести біль та одну з найбільших трагедій, цей свідомий геноцид українського народу до Урядів, Парламентів, Президентів по усьому світу. Це наш голос - почуйте, відчуйте наш біль, зазирніть в нашу історію. Адже щороку ми дізнаємось все про нові й нові факти, про ще більшу кількість безневинних жертв, в тому числі величезної кількості дітей. Втім, деякі документи не знайти ніколи, але правду розкажуть істині історики, поодинокі живі свідки тої трагедії, які розгорнулась в Україні» - каже Міністр культури України Євген Нищук.

«Голодомор - геноцид - це не лише страшна трагедія тих мільйонів, хто загинув, а й трагедія десятків мільйонів тих, хто не народився, не сів за парти шкіл, ніколи не виріс. Полум’я цієї свічки, ця наша історія має облетіти світ та розкрити правду про свідомий геноцид радянської влади українського народу - народу, що пройшов біль, пережив його, зберіг своє єство та, безперечно, має майбутнє».

 

 

Починаючи з 1 вересня 2018 р. в рамках акції щодня відбуватиметься пам’ятний захід – церемонія запалення Свічки пам’яті в одному з міст різних країн світу. Тож впродовж вересня-листопада акції пройдуть у 85-ти містах усіх континентів світу. Таким чином, символічно передаватиметься Свічка пам’яті по всьому світу, включно з Україною. Акція почнеться 1 вересня і завершиться 24 листопада заходами в Національному музеї «Меморіал жертв Голодомору».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245409052