"Процес збереження пам'ятки на Поштовій площі, її консервація і, в подальшому, організація та заснування Музею є незворотнім", - Євген Нищук
05.09.2018 | 15:30
 

Сьогодні, 5 вересня у рамках Форуму "Історія. Цінності. Державність", за сприяння Міністерства культури України розпочала роботу Міжнародна історична науково-практична конференція «Поштова площа у Києві: історичний та культурний вимір». 

 

 

Захід проводиться з метою визначення нового рівня професійного та конструктивного обговорення усіма зацікавленими сторонами питання створення Національного музею на Поштовій площі, відновлення історичної пам’яті цього місця, пов’язаного із багатьма літописними подіями часів хрещення Київської Русі-України.

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що Уряд та Мінкультури цілковито підтримують фахові та громадські ініціативи, спрямовані на збереження  «Ділянки прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (XI-XIX ст.) на Поштовій площі" та внесення її до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією "пам'ятки національного значення".

 

 

 «Знахідки, віднайдені на Поштовій площі, є свідченням тисячолітньої історії нашої країни та потребують детального вивчення провідними фахівцями.  Сьогодні на конференції буде висловлено чимало думок і пропозицій, і ми абсолютно покладаємося на цю фахову думку. Але найголовніше, що в цій тривалій історії має бути поставлена крапка - процес збереження пам’ятки саме в тому місці, де вона знаходиться, її консервація і, в подальшому, організація та заснування Музею є незворотнім. Це є  консолідована позиція держави», - сказав Євген Нищук.

«Зараз точаться дискусії щодо  проведення археологічних досліджень із подальшою музеєфікацією знахідок на Поштовій площі. Переконаний, що ті документи, які будуть напрацьовані сьогодні під час конференції, дадуть нам переконливу основу і можливість працювати  в правовому полі та пришвидшити процес надання статусу національної пам’ятки цьому об’єкту, яким вже невдовзі буде пишатися не лише Україна, а й увесь світ».

 

Серед основних напрямків для обговорення під час  конференції визначено:

-  Історичне значення місця Поштової площі як порту на шляху «з варягу у греки»;

- Територія Поштової площі як місце хрещення Русі у 988 році;

- Методологічні проблеми дослідження історичних пам’яток, пов’язаних із хрещенням Руси;

- Історичний Київ у дослідженнях археологів, істориків, філософів, релігіє- та джерелознавців;

- Значення археологічних нахідок з розкопок Поштової площі в контексті культури та історії;

- Сакральна географія та знахідки світу: практика наукових досліджень, захисту та збереження для наступних поколінь.

 

Нагадаємо, що 21 червня 2018 року Київська міська рада прийняла рішення щодо збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі «Про організаційно-правові заходи щодо збереження пам’ятки археології місцевого значення «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва (ХІ-ХІХ ст.) на Поштовій площі в місті Києві» та музеєфікації об’єктів культурної спадщини».

5 липня 2018 року Верховна Рада України схвалила Постанову про збереження історико-культурної спадщини на Поштовій площі у м. Києві.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245409938