Відбулось перше спільне виїзне засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій та Експертної ради з питань етнополітики
02.11.2018 | 13:32
 

У місті  Запоріжжя відбулося перше спільне виїзне засідання Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій та Експертної ради з питань етнополітики (далі – Експертні ради), як постійних консультативно-дорадчих органів, що утворені при Міністерстві культури України, з метою моніторингу релігійних та етнонаціональних процесів, а також детального ознайомлення членів Експертних рад з особливостями діяльності релігійних та етнонаціональних організацій та спільнот в Запорізькій області. Організатором заходу виступило Міністерство культури України.

Від Міністерства культури України, участь в заході взяв директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України, кандидат політичних наук Андрій Юраш, заступник директора – начальник відділу релігієзнавчо-аналітичної роботи Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури, доктор філософських наук Лариса Владиченко, заступник директора – начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи з питань етнополітики Департаменту у справах релігій та національностей Михайло Подюк, секретар Експертної ради з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій, начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури Іван Папаяні та інші фахівці. Крім цього, учасниками заходу були вчені провідних наукових установ і вишів країни (Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України, Національного інституту стратегічних досліджень, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України, Українського незалежного центру політичних досліджень, Національної академії державного управління при Президентові України, а також низки фахових установ Запорізької області), представники різних релігійних та етнонаціональних організацій, інститутів громадянського суспільства, та органів державної влади.

 

 

Предметом обговорення спільного засідання Експертних рад стала проблематика актуальних питань державно-церковних та етнонаціональних відносин в Україні та їх регіональні особливості на прикладі Запорізької області, особливості та проблемні моменти в діяльності релігійних та етнонаціональних організацій регіону, механізми реагування на нетолерантні висловлювання, прояви екстремізму та сепаратизму в релігійному та етнонаціональному середовищі, законодавчі ініціативи та характер процесу розвитку і становлення інститутів громадянського суспільства, невід’ємною складовою якого є релігійна та етнонаціональна сфери, що в рамках свого різноманіття, відкритості до діалогу та усвідомлення спільної відповідальності за майбутнє нашої країни в умовах безпосередньої близькості до прифронтових регіонів, має стати ядром спільного єднання та встановлення миру у всіх вимірах суспільного життя.

 

 

Як було відмічено в ході засідання, взаємодія між державними органами влади, релігійними і етнонаціональними організаціями та громадськістю є важливою для збереження миру та злагоди в регіоні. Різноманітність релігійних та культурних ідентичностей Запорізької області, що сформувалася протягом тривалого часу, як збагачує її, так і є значним викликом, оскільки в умовах гібридної війни існує ризик виникнення конфліктів у сфері міжетнічних і міжконфесійних відносин.

В ході засідання експерти у виступах надали необхідні роз’яснення щодо порушених проблемних питань та наголосили на необхідності подальшої розбудови ефективної державної політики в сфері державно-конфесійних, та етнонаціональних відносин в Україні.

 

 

Крім цього, учасники також мали можливість побувати в м. Мелітополь, що є учасником програми «Інтеркультурні Міста» Ради Європи, та відвідати етнографічний караїмський центр «Кале», що став справжньою платформою для етнонаціонального та культурного розвитку міста. В ході поїздки відбулася зустріч з представниками міської влади, науковцями, релігійними діячами, громадськими активістами та представниками національно-культурних товариств міста, що представили свої напрацювання та перспективні плани.

Підсумком заходу була презентація проекту «Інтеркультурний фьюжен «Модна кухня», що став одним із важливих проектів здатним по-новому репрезентувати місто, як активного учасника не тільки культурного, етнонаціонального, духовного середовища, але і нового потужного суб’єкта туристичної інфраструктури країни, а також презентація кращих практик поліетнічного Мелітополя за участю національно-культурних товариств міста.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245430604