У Києві відбувся семінар "Виконавчі структури та механізми діалогу для національних меншин: проблеми та перспективи"
15.11.2018 | 15:05
 

Сьогодні, 15 листопада у рамках реалізації проекту «Зміцнення підтримки національних меншин в Україні» спільної програми  Європейського Союзу та Ради Європи відбувся семінар на тему «Виконавчі структури та механізми діалогу для національних меншин: проблеми та перспективи», організований Офісом Ради Європи в Україні спільно із Міністерством культури України.

До участі у заході були запрошені представники центральних органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій, чиї функції дотичні до вирішення етнонаціональних питань.

Вітальним  словом семінар відкрила Заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш привітав усіх присутніх та розповів про виклики та можливості сучасної політики щодо національних меншин.

У своєму виступі він відзначив активний діалог та співпрацю із Міністерством культури  як з боку європейської сторони, так і з боку регіонів, що є важливим фактором у вирішенні різного формату питань, які стосуються формування та реалізації етнонаціональної політики, обміну кращими практиками  та пошуку шляхів реалізації нових ідей, зумовлених сучасними реаліями та тенденціями.

 

 

Андрій Юраш також висловив сподівання, що завдяки об`єднанню зусиль усіх зацікавлених сторін будуть вироблені  конструктивні підходи до прийняття дієвих рішень на всіх рівнях, що дозволить отримати позитивні результати як в оновленні  законодавчої бази та інституційному підсиленні структурних підрозділів, так і в площині практичної комунікації у етнополітичній сфері.

В рамках обміну досвіду з європейськими експертами відбулась панельна дискусія між учасниками та експертами стосовно виконавчих структур та діалогових механізмів, що забезпечують права національних меншин, в Чехії, Румунії, Федеративній Республіці Німеччина, Сербії.

Підсумовуючи результати роботи,  учасники семінару дійшли згоди, що такого роду заходи є важливим і дієвим майданчиком для продуктивного діалогу та обміну позитивним досвідом. 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245434837