Міністр культури зустрівся з представниками української громади міста Стамбула (Туреччина)
05.12.2018 | 18:06
 

Під час робочої поїздки до Туреччини, для участі в роботі 3-ї Всесвітньої конференції з питань туризму та культури, Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з активістами місцевої української громади у  Стамбулі. Наразі в Стамбулі  мешкає понад п’ять тисяч українців.

Своє спілкування Міністр культури України розпочав розповіддю про перебіг подій під час Всесвітньої конференції з питань туризму та культури, а також порушив питання, яке надзвичайно хвилює  українську громаду - ризики втрати культурної спадщини  у незаконно анексованому  РФ Криму.

 

 

Активісти громади – представники  Українського культурного товариства  та Українського товариства взаємодопомоги, висловили велику зацікавленість у долі об’єктів культурної спадщини Криму та можливих спільних дій щодо привернення уваги міжнародної спільноти до необхідності збереження унікальної історичної та культурної спадщини кримськотатарського народу для майбутніх поколінь.

Також представники української громади Стамбулу поділилися своїми планами  та конкретними діями, спрямованими на відтворення та збереження культурних традицій своєї батьківщини та поділилися проблемами з якими вони стикаються. Так, при Українському культурному товаристві діє український ліцей, який цьогоріч розпочав свій дванадцятий навчальний рік, а також українські недільні школи. Гострим залишається питання забезпечення цих закладів необхідною навчальною та художньою літературою, з урахуванням потреб викладання української мови для дитячої аудиторії.

 

 

За словами представників громади, існує певна потреба у налагодженні більш тісної співпраці з громадськими організаціями України для реалізації певних культурних проектів, зустрічей та спілкування, а також реалізації ініціатив спрямованих на промоцію українською культури. Вже у вересні 2019 році планується випуск збірки українських народних казок двома мовами – українською та турецькою, тож активісти зацікавлені у пошуку партнерів.

 

Євген Нищук  зазначив, що наразі існують реальні можливості для реалізації запропонованих громадою ініціатив за державної підтримки шляхом активної комунікації з новоствореними при Міністерстві культури України інституціями – Українським культурним фондом та Українським інститутом книги, де можна отримати грантову підтримку для реалізації міжнародних культурних проектів, у тому числі і здійсненні перекладів та інших культурно-мистецьких акцій.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245440301