Відбулось VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин
12.12.2018 | 16:00
 

10 - 11 грудня у м. Бухарест (Румунія) проходило VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.

Українську делегацію очолила перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко - Голова Української частини Комісії. Румунську делегацію очолив Державний секретар Міністерства закордонних справ Румунії  Дануц Себастьян Некулеєску, Голова Румунської частини Комісії.

Упродовж засідання відбулись конструктивні і системні розмови, обговорення і  дискусії щодо підходів до вирішення питань забезпечення прав національних меншин, які турбують обидві сторони. Зокрема, були знайдені перспективні шляхи  вирішення питання функціонування в Румунії педагогічного ліцею імені  Тараса Шевченка, де  викладання йде повністю українською мовою.

Українською стороною також було наголошено на важливості суспільно-політичної інтеграції національних меншин в життя двох країн, важливим інструментом якої є вільне володіння державною мовою.

Співголовами Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії, за результатами засідання, було прийнято рішення щодо складання заключного висновку, в якому відзначається, що засідання не є закритим, оскільки сторонами не було фіналізовано рішення щодо тексту Протоколу для підписання. З огляду великої зацікавленості сторін і стейкхолдерів з обох сторін щодо спільного бачення порушених питань, консультації, обговорення та погодження будуть тривати упродовж того періоду часу, який потрібен для повної фіналізації протоколу і  подальшого його підписання, після чого VII засідання Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин, буде вважатись закритим.

 

Нагадаємо, що роботу Змішаної міжурядової Українського-Румунської комісії з питань забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин було розблоковано у вересні 2017 році. Вперше з 2006 року,  у Києві відбулося засідання Змішаної Україно-Румунської міжурядової комісії, українську делегацію очолила Перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко. Сторонами було підписано  Протокол, який забезпечив реалізацію інтересів національної української спільноти в Румунії, та заяву, що закрила попередні засідання, за результатами яких не було досягнуто консенсусу щодо  вирішення проблемних питань забезпечення прав національних меншин. Зокрема, в Протоколі зафіксовані важливі для закордонного українства положення та двосторонні домовленості, які, безумовно, задовольнять потреби української національної спільноти в Румунії та румунської спільноти в Україні. Документ також гарантує подальшу співпрацю між державними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, іншими установами України та Румунії щодо забезпечення освітніх, культурних та інформаційних потреб представників української національної меншини в Румунії та румунської національної меншини в Україні.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245441829