Стрічка режисера Зази Буадзе "Позивний Бандерас" змагатиметься за перемогу у Міжнародному кінофестивалі у Лондоні
02.01.2019 | 15:26
 

Срічка «Позивний Бандерас» режисера Зази Буадзе відібрана до участі у London IFF 2019, де  змагатиметься за перемогу одразу у трьох номінаціях: «Найкращий фільм іноземною мовою», «Найкраща операторська робота у стрічці іноземною мовою» та «Найкращий виконавець головної ролі у стрічці іноземною мовою».

Проект фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав 19 млн 565 тис. грн. державного фінансування (50 % від загальної вартості виробництва стрічки). Сценарій написано Сергієм Дзюбою спільно із Артемієм Кірсановим за мотивами щоденників нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповідей воїнів АТО.

Це військовий детектив – драма, який розповідає про події в зоні АТО восени 2014 року. Група контррозвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний “Бандерас”) намагається запобігти диверсії та знешкодити російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села «Бандераса», яке він давно покинув, й жителі якого ставляться до нього як до зрадника, а до ЗСУ – як до ворожої сили.

Знімальний процес тривав понад 2 місяці, переважно на локаціях в Одеській, Херсонській та частково Київській областях. Знімальна група спеціально проїхала вздовж фронтової лінії, починаючи з Маріуполя, відвідала Краматорськ та Слов’янськ. У зйомках задіяна справжня військова техніка, яку надало Міністерство оборони України, а напередодні початку знімального періоду акторський склад фільму пройшов інтенсивну підготовку під керівництвом досвідчених військових інструкторів на одному з полігонів неподалік Кропивницького.

Прем’єра фільму в Україні відбулась 11 жовтня 2018 року. До Дня Збройних Сил України «Позивний «Бандерас»» з’явився на VoD-платформі MEGOGO.

 

«Сьогодні ми не тільки маємо позитивну динаміку розвитку українського кіно, але й потужну державну підтримку, з поміж багатьох напрямків зараз держава приділяє значну увагу та надає підтримку розвитку саме вітчизняному кінематографу», - говорить Міністр культури Євген Нищук.

«Також держава вперше зробила стартап на підтримку того, щоб якісно змінити картину вітчизняного кіно – та – телепростору та підтримати кінопроекти патріотичного спрямування. Кінематограф дійсно має великий вплив на суспільство, на формування його свідомості, пізнання себе, своєї історії, усвідомлення сьогодення та своєї самобутності».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245446003