У Києві презентували фільм про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори Ольгерда Бочковського
07.02.2019 | 11:03
 

У Києві відбулася презентація та обговорення документального фільму «Ольгерд Бочковський. Незгасима іскра палаючої ватри національної свідомості» про видатного соціолога, політолога та активного діяча української діаспори  в Європі 20-30 років ХХ ст.

Стрічку створена громадською організацією "Всеукраїнський Демократичний Форум" за підтримки Українського культурного Фонду.

«Стрічка відновлює для українців історію суспільно-політичної думки  міжвоєнного періоду, відкриває  ім‘я одного з найбільш яскравих українських  інтелектуалів  цього періоду, який вже тоді відстоював  державність України. Завдяки  зусиллям  великих українців, імена яких для багатьох на Батьківщині маловідомі, ми сьогодні маємо Незалежну Україну», - зазначив автор ідеї стрічки, голова парламентського Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький.

«Робота над цим проектом наш перший досвід співпраці з Українським культурним фондом та участь у грантовій програмі, який переконливо свідчить, що при об’єднанні  спільних зусиль  та потенціалу ми зможемо підняти і нашу культуру і нашу освіту».

 

 

У свою чергу, Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що завдяки  інституалізації  системи державного фінансування культурної сфери – діяльності Українського культурного фонду та Українського інституту книги – створені рівні можливості доступу до ресурсів культурних організацій бюджетного і небюджетного секторів.

«Це рівні можливості для всього мистецького середовища, за однаковими правилами фінансування культурних і мистецьких проектів отримати державну підтримку у тому числі і творчих дебютів та таких яскравих проектів, які популяризують діяльність знакових постатей в нашій історії, повертають нам імена великих українців», - сказав Євген Нищук.

 

 

За словами авторів проекту, головна ідея фільму – показати внесок Ольгреда Іполита Бочковського у вивчення процесів зародження і розвитку модерних націй, повернути Україні її національних Героїв.  Бочковський виступав «адвокатом» українського питання в світі, протидіяв радянській пропаганді. У роки Голодомору 1932-33 років очолював Комітет допомоги голодуючим в Україні. В Європі його вважають одним із провідних європейських фахівців з теорії нації та національних відносин першої половини ХХ століття.

 

Це документальний фільм-біографія з елементами журналістського розслідування. Підґрунтям для його створення стало видане 2018 року багатотомне видання «Вибрані праці і документи Ольґерда Іполита Бочковського» (видавництво «Дух і Літера»). Під час зйомок були задіяні багато архівних документів, наукових праць, хронікальних кадрів а також зйомок з місць головних подій у житті героя і унікальних свідчень сучасників. Зокрема, зйомки фільму проходили в с. Долинське (Херсонська область), в Києві, Дніпрі, а також  в Чехії (м. Прага та Подєбради). 

Творча група проекту: автор сценарію та режисер Григорій Руденко; Сергій Буланенко - оператор-постановник; Михайло Морозов - художник-постановник; Анастасія Равви - головний редактор; Микола Шевченко, Катерина Єрмолович, Микола Пасько - продюсери фільму; Артем Вільбік - виконавець ролі Бочковського; Влад Задніпровський - виконавець ролі Масарика.

Творча група фільму планує зняти серію подібних проектів для популяризації діяльності знакових постатей українських інтелектуалів ХХ століття маловідомих поки широкому загалу українських глядачів.

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245454913