Відбулася презентація проекту "Автентична Україна", реалізованого Мінкультури у співпраці з компанією Google Україна
20.03.2019 | 18:15
 

Сьогодні, 20 березня у Національному музеї літератури України відбулася  презентація проекту «Автентична Україна», реалізованого Міністерством культури України у співпраці  з компанією Google Україна.

 

 

Проект «Автентична Україна» являє собою унікальне віртуальний простір, що містить колекцію автентичних аудіо та візуальних прикладів української айдентики. Віртуальна платформа складається із двох частин: «Матеріальна культурна спадщина», представлена віртуальними турами - дерев’яні церкви, що знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО, музеї просто неба та оперні театри України, і «Нематеріальна культурна спадщина», яка складається із 5 розділів: Усні традиції та форми вираження; Виконавське мистецтво; звичаї, обряди, святкування; Знання та практики, що стосуються природи і всесвіту; Традиційні ремесла.

За словами директора Google Ukraine Дмитра Шоломка, «Автентична Україна» - це масштабний проект, створений у співпраці з Мінкультури із залученням багатьох   інших організацій, які зацікавлені у  збереженні і презентації  унікальної української автентики.

«Питання культури і культурної спадщини дуже важливі для України, для навчання і  розвитку майбутніх  поколінь, для підтримки та розуміння того, хто ми є», - говорить Дмитро Шоломко.

 

                   

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що проект «Автентична Україна», реалізований  завдяки  системній та ефективній  співпраці з  Google Україна, відкриває нові можливості для знайомства та пізнання культурної спадщини України, спонукає до розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму  та робить Україну більш цікавою для світу.

 

«Платформа «Автентична Україна» - це дуже гарна та сучасна промоція древніх українських традицій та культурних багатовікових надбань. Одночасно це можливість пізнати себе, познайомити світ з Україною, з її мультикультурністю, самобутністю і  культурним розмаїттям. Тому це для нас надзвичайно важливий процес, який рухає нас в  сучасному форматі зі збереженням тих цінностей, які плекалися нашими предками багато століть», - говорить Євген Нищук.

 

 

Директор Google Ukraine по зв’язкам з органами державної влади Олег Якимчук зазначив, що платформа містить посилання на усі ресурси з оцифрованою культурною спадщиною, є сучасною, легкою в навігації та якісно передає атмосферу та емоції  цих культурних об’єктів.

«Окреме місце на цьому ресурсі займає нематеріальна культурна спадщина, ми вважаємо, що такі проекти є надзвичайно корисними та іміджевими для України. Наша компанія  і надалі надаватиме  експертну допомогу та розвивати співпрацю в реалізації нових проектах», - говорить Олег Якимчук.

 

 

На електронному ресурсі «Автентична Україна» передбачена можливість додавати і розширювати інформаційне наповнення. Тут можна знайти авторські тексти-описи, аудіо та відеоматеріали, ілюстрації, 3D-зображення і віртуальні тури. Інформація доступна українською та англійською мовами.

Важливою частиною проекту є освітня складова. Укінці кожного розділу є інтерактивні тести, які можуть бути використані педагогами під час навчального процесу, що робить платформу яскравим і зручним інструментом освітньої діяльності в школах і державних установах.

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245468609