В Одесі відкрили скульптурну композицію, присвячену книголюбу
25.03.2019 | 13:26
 

Біля Одеської національної наукової бібліотеки, на вул. Пастера, 13, урочисто відкрили скульптурну композицію, присвячену одеському книголюбу.

Автор цього символічного книжкового Монблану – відомий скульптор Михайло Рева, на урочистому відкритті нового арт-об’єкту сказав: «Як би не володарював у нашому житті інтернет, читання книг, шелест сторінок назавжди залишиться з нами. Він, Читач, тримає в руках книги, аромат яких вдихає, він думає, що ж можна відкрити за допомогою цих прочитаних книг, як стати розумнішим, добрішим".

Ідея створення цієї скульптури виникла, під час перебування скульптора у Парижі, на конференції в Сорбонні, на втілення її у життя пішло понад 8 місяців... .

 

 

Бронзова скульптура присвячена цінності знань і ролі книг у житті суспільства. Вона виконана з притаманною одеситам іронією. Маленький гротескний чоловічок тримає стос книжок висотою понад три метри. Остання книжка в стосі відкрита. На розгорнутій сторінці написано латинською «Infinitum» – «Безкінечність», що символізує невичерпне джерело знань.  На постаменті вибитий слоган «More Books, Less Fear» – «Більше книжок, менше страху», автором якого є директор видавництва «Gutenbergz» Володимир Усов, який разом зі своїми колегами підтримав цю ідею та профінансував проект.

 

 

Церемонія відкриття була велелюдною. Подія зібрала багатьох одеситів – поціновувачів мистецтва, громадських і культурних діячів, представників органів місцевого самоврядування.

Під час відкриття пам’ятника генеральний директор ОННБ Ірина Бірюкова, висловила вдячність скульптору за подарунок  в рік 190-річчя книгозбірні: «Це чудовий  подарунок не лише бібліотеці, а й кожній людині, що читає. Безумовно, це подарунок усім людям, які цінують силу книги». На знак вдячності ОННБ приготувала Михайлу Реві подарунок у відповідь – читацький квиток.

 

 

Михайло Рева також передав до фондів бібліотеки декілька видань з мистецтва, зокрема й каталог своїх творів.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245470043