Відбулося офіційне відкриття Національного павільйону України на 58-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції
10.05.2019 | 14:35
 

9 травня відбулася офіційна інавгурація Національного павільйону України на 58-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції – La Biennale di Venezia. Український павільйон, організований Міністерством культури України, вперше  розміщується  в основній локації бієнале - Arsenale та представлений проектом «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні»  під кураторством Відкритої групи: Юрія Білея, Павла Ковача, Станіслава Туріни, Антона Варги.

 

59920352_456797895056696_205460386353250304_n

 

Міністр культури України Євген Нищук відзначає, що на відкритті в Національному павільйоні вирує справжнє мистецьке життя.

«Я дуже радий, що  цей проект  викликав  інтерес  у Венеції, впродовж півроку було чимало розмов і в Україні, що  ще раз підтверджує, що ми дуже жива, мистецька, «незаконсервована» велика аудиторія. Я хочу подякувати кураторам, які  відкрили дорогу до цього проекту безпрецедентній кількості митців України, які тим чи іншим способом дотичні до цього проекту», - наголосив Євген Нищук.

 

0Y7A9029

 

«Міф української мрії сягає тисячоліть, він в наших думках, у різні часи ми переживаємо ті чи інші мрії. Тематика проекту дуже  співпадає з тими трендами, які обрані цього року на Венеціанське  бієнале. Адже в мистецтві не все вимірюється фізичним і матеріальним, і ми це доводимо. Тож мріймо, летимо і процвітаймо».

 

Міністерство культури України координує представлення України на 58-й Венеціанській бієнале сучасного мистецтва та виступає національним Комісаром в особі першого заступника Міністра культури України Світлани Фоменко.

 

«Проект «Падаюча тінь "Мрії" на сади Джардіні», що презентує Україну на Венеціанській бієнале, розповідає про нас як про країну з унікальним характером, здатну привнести нові сенси в дискусію про сучасне мистецтво та світ навколо. Переконана, що цей проект дозволить світові краще зрозуміти Україну», — зазначила комісар українського павільйону, перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.

 

59823807_1036722613191601_8966702781201121280_n

 

За задумом кураторів, проект «Падаюча тінь «Мрії» на сади Джардіні» акцентує увагу на нереальності, химерності сучасного світу, підкреслює вагу інтерпретації емоції, міфу, що корелюється із темою цьогорічної виставки – «May You Live in Interesting Times» («Щоб ви жили в цікаві часи»).

 

Концепцією проекту передбачалося, що найбільший у світі український літак АН-225 «Мрія» на кілька секунд з’явиться над Венецією та стане джерелом особливої міфології, яка і буде відображена в павільйоні протягом виставки.

 

«Цей проект дійсно відповідає сучасним викликам, концепціям та візіям, зокрема, це простір для всіх бажаючих, щоб відкрити для себе наш проект, осягнути його, це місце, де ми розкажемо про МІФ, міф про проліт над садами Джардіні на Венеційській бієнале. Зараз павільйон працює як станція, де п’ятеро перформерів розповідають фрагменти історії, чому проліт міг відбутися, але не відбувся, та що він за собою ніс», - розповідає куратор Станіслав Туріна.

 

В українському павільйоні протягом шести місяців буде відбуватись переповідання польоту з вуст в уста - довготривалий перформанс у спеціально створеній для нього сценографії.

 

 

 

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245482315