Фестивальна феєрія "Пісенного драйву 2019"
25.06.2019 | 13:10
 

20–23 червня у «фортеці біля моря» — м. Очаків на Відкритий фестиваль пісенної творчості зібралися найкращі аматорські голоси України. Як це було та хто став переможцем — далі.

Організатори та мета заходу

Уже вп’яте організаторами Відкритого фестивалю пісенної творчості «Пісенний драйв» є Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи.

Захід спрямований на розвиток і популяризацію вокального мистецтва, відкриття нових імен талановитих виконавців, композиторів і поетів, підвищення виконавської майстерності конкурсантів та сприяння творчій самореалізації, збагаченню репертуару, обміну досвідом.

Про учасників

У цьому пісенному вернісажі взяли участь понад 70 учасників (А це понад 500 співаків і музикантів!). Діти і дорослі змагалися та виборювали призові місця, відкривали у фестивальній галактиці нові таланти та імена. Співаки та музиканти представили різні куточки України — 11 областей: Вінницьку, Волинську, Житомирську, Запорізьку, Закарпатську, Кіровоградську, Одеську, Полтавську, Херсонську, Чернігівську і, звичайно, Миколаївську.

Виступали відповідно до вікових категорій та у певних номінаціях:

        «Солісти-вокалісти»;

        «Вокальні ансамблі та гурти»;

        «Вокальні ансамблі. Малі форми»;

        «Фольклорні колективи»;

        «Гурти народних музик та акомпаніатори»;

        «Поети-композитори».

 

Відкриття фестивалю

20 червня фестивальні дні відкрили зразковий ансамбль танцю «Радість» Очаківського міського центру культури і дозвілля (Миколаївська область); переможці, володарі Гран-прі, минулорічних фестивалів: солісти народного ансамблю української пісні «Берегиня» Олег та Валентина Сук (Миколаївська область), заслужена артистка естрадного мистецтва України Ірина Зіміна-Яценко (Одеська область), заслужений артист України Олексій Ричко (Вінницька область).

Як прийнято в кожній українській хаті, своїх гостей привітала господарка — директор фестивалю-конкурсу пісенної творчості «Пісенний драйв», заслужена артистка України Наталія Баштова. Зазначивши, який різнобарвний віночок талантів зібрався в нас на Півдні України, і представивши куратора заходу — провідного методиста з вокально-хорового жанру МОЦНТ, заслуженого працівника культури України Галину Стрелецьку, Наталія Баштова запросила всіх до перегляду конкурсної програми.

 

Колорит фестивальних днів

Програма фестивалю, окрім конкурсної програми, була насичена різноманітними заходами. А саме: майстер-класами від членів журі — Тетяни Буркацької, Лідії Остапчук, Ольги Янушкевич та заслуженої артистки естрадного мистецтва України Ірини Зіміної-Яценко; вечорами відпочинку «Вільний мікрофон» за участю Валентини та Олега Сук (Миколаївська область); годинами бардівської та авторської пісні за участю Броніслава Котвицького (Волинська область) і Віктора Коваленка (Миколаївська область); круглими столами за участю членів журі та керівників колективів.

Конкурсанти могли не лише відпочити на березі Чорного моря, а й познайомитися з однодумцями та особисто поспілкуватися з кожним членом журі, аби отримати корисні поради.

 

Гала-концерт

Урочисте закриття «Пісенного драйву 2019» запам’яталося всім яскравим виступом Наталії Баштової та Галини Стрелецької, які виконали українську народну пісню «Зеленеє жито». Ще більшого запалу додала Наталія Баштова «Червоною рутою», викликавши овації. Не залишилися осторонь і члени журі, кожен із яких порадував гостей та учасників фестивалю музичними вітаннями.

На гала-концерт завітав начальник управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, заслужений працівник культури України Михайло Димитров. Він подякував організаторам за черговий масштабний пісенний захід, а також привітав усіх присутніх із можливістю долучитися до цього феєричного дійства.

Невід’ємною частиною гала-концерту стали виступи найкращих конкурсантів «Пісенного драйву 2019».

 

 

Переможці

Протягом трьох конкурсних днів виступи учасників оцінювало вельмишановне журі — фахівці з усієї України: Миколаєва, Одеси, Вінниці, Херсона. Вони визначили переможців, яких нагородили не лише дипломами, але й кубками та пам’ятними призами.

Гран-прі

·                    Народний аматорський ансамбль пісні і музики «Світоч», Полтавська область — номінація «Вокальні ансамблі та гурти».

·                    Жіноча група народного хору української пісні «Любисток», Миколаївська область — номінація «Вокальні ансамблі та гурти».

·                    Народний фольклорний ансамбль «Вербиченька», Чернігівська область — номінація «Фольклорні колективи».

·                    Вокальне тріо у складі Анни Кухарук, Тетяни Щесняк, Дарії Москалюк, м. Одеса — номінація «Вокальні ансамблі. Малі форми».

·                    Народний фольклорний гурт «Хустяни», Закарпатська область — номінація «Гурти народних музик та акомпаніатори».

 

Спеціальний приз

·                    Народний вокальний ансамбль «Любисток», Вінницька область — номінація «Найкращий дизайн сценічного костюма».

·                    Народний гурт естрадної пісні «Дивограй», Миколаївська область — номінація «Найоригінальніша театралізація твору».

·                    Сімейний дует Олени та Богдана Стогній, Вінницька область — номінація «Найкращий вокальний дует».

·                    Дар’я Павлухіна, Миколаївська область — номінація «Надія фестивалю».

·                    Народний фольклорний гурт «Хустяни», Закарпатська область — номінація «Найоригінальніше музичне оформлення».

·                    Мар’яна Николин, м. Одеса — номінація «Золотий голос».

·                    Юлія Зіміна, Одеська область — номінація «Найкраща пісня».

·                    Анастасія Василюк, Миколаївська область — номінація «Найоригінальніша зірка».

 

І місце

·                    Народний фольклорний ансамбль «Троїчанка», Миколаївська область — номінація «Фольклорні колективи».

·                    Народний гурт естрадної пісні «Дивограй», Миколаївська область — номінація «Вокальні ансамблі та гурти».

·                    Валерія Щепотьєва, м. Миколаїв — номінація «Солісти-вокалісти», дитяча вікова категорія.

·                    Ангеліна Довга, Миколаївська область — номінація «Солісти-вокалісти», дитяча вікова категорія.

·                    Володимир Дениско, Миколаївська область — номінація «Солісти-вокалісти».

·                    Дар’я Павлухіна, Миколаївська область — номінація «Солісти-вокалісти», дитяча вікова категорія.

·                    Дарина Бондарець, Житомирська область — номінація «Солісти-вокалісти», дитяча вікова категорія.

·                    Народний гурт «Берегиня», Вінницька область — номінація «Фольклорні колективи».

·                    Вокальний ансамбль «Мрійниці», Кіровоградська область — номінація «Вокальні ансамблі та гурти».

·                    Вокальний дует «Віринея» у складі Тетяни Панасюк та Алли Соболенко, Кіровоградська область — номінація «Вокальні ансамблі. Малі форми».

·                    Сімейний дует Олени та Богдана Стогній, Вінницька область — номінація «Вокальні ансамблі. Малі форми».

 

 

·                    Ярослав Яворський, Житомирська область — номінація «Солісти-вокальні».

·                    Юлія Зіміна, Одеська область — номінація «Солісти-вокальні».

·                    Віктор Коваленко, Миколаївська область — номінація «Поети-композитори».

·                    Народний вокальний ансамбль «Любисток», Вінницька область — номінація «Поети-композитори».

·                    Ірина Федорук, м. Вінниця — номінація «Поети-композитори».

·                    Анастасія Василюк, Миколаївська область — номінація «Солісти-вокалісти», дитяча вікова категорія.

 

·                    Мар’яна Николин, м. Одеса — номінація «Солісти-вокалісти».

·                    Анна Волошина, м. Одеса — номінація «Солісти-вокалісти».

·                    Віктор Чудновець, Миколаївська область — номінація «Гурти народних музик та акомпаніатори».

·                   Артур Поліщук, Миколаївська область — номінація «Гурти народних музик та акомпаніатори».

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245494415