Робота українського школяра стала одним з переможців конкурсу "Тиждень творців європейської спадщини"
09.07.2019 | 09:00
 

Діти та молодь відіграють значну роль у захисті культурної спадщини та є найціннішим джерелом творчих ідей у сфері культури в цілому. Саме тому Тиждень творців європейської спадщини 2019 (European Heritage Makers Week, EHMW) став однією з ключових ініціатив спільної програми Ради Європи та Європейської Комісії «Дні європейської спадщини».

Діти 12-18 років з усієї Європи були запрошені дослідити спадщину, що їх оточує, і дати відповідь на просте питання «Що для вас означає європейська спадщина?». Так юні дослідники з 13 країн-учасниць, з березня по травень, стали послами спадщини. Вони написали розповіді про звичаї свого народу, казки та історичні пам'ятки і зробили Тиждень творців європейської спадщини захоплюючим шансом показати світ своїми очима. Кожен з них сприяв цього року збагаченню Днів європейської спадщини, демонструючи, що наша спадщина належить до майбутнього.

1 липня Європейська конкурсна комісія обрала 10 найбільш надихаючих історій. Переможці незабаром отримають запрошення відвідати м. Страсбург у листопаді і познайомитися зі столицею Європи, а також поспілкуватися з своїми однолітками з інших країн, щоб дізнатися більше про їх культуру та спільні європейські цінності.

Одним з переможців конкурсу став 14-річний Олександр Штільгойз з м. Житомира. У своїй роботі «Поезія - місток між століттями» він розповідає про козацькі часи і роздумує про спільну європейську спадщину. З роботами переможців можна ознайомитися за посиланням http://bit.ly/Winners-2019-European-Heritage-Makers-Week.

 

 

Довідково: Дні європейської спадщини (EHDs) – це найпопулярніші культурні заходи, що спільно проводяться різними країнами Європи. Більше 30 млн. учасників відвідують понад 50 000 подій, які проводяться щороку у 50 державах, що підписали Європейську культурну конвенцію.

#EHDs – спільна ініціатива Ради Європи та Європейської Комісії, що сприяє створенню спільної культурної спадщини, інтеграції, а також розвитку креативності та уяві.

Тиждень творців європейської спадщини (European Heritage Makers Week, EHMW) став однією з ключових ініціатив Днів європейської спадщини. Ініціативу було започатковано в 2013 році у Фінляндії під назвою "Heritage Makers" та у 2014 році визнано 50 європейськими державами на Асамблеї Днів європейської спадщини як інноваційну та сталу можливість залучати наймолодших учасників до вивчення і збереження культурної спадщини.

Мета Тижня творців європейської спадщини 2019 полягає в тому, щоб надати дітям та молоді можливість показати своє розумінням європейських цінностей культурної спадщини, а також досліджувати місцеві культурні та історичні пам'ятки та ділитися своїми історіями з всією Європою.

Більше про Конкурс можна дізнатися за посиланням: http://www.europeanheritagedays.com/European-Heritage-Makers-Week

 

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245497953