До Дня Незалежності України Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка/ "Схід Opera" продемонструє виставу "Мазепа" просто неба
21.08.2019 | 16:49
 

Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка/ «Схід Opera»  з нагоди святкування Дня Незалежності України запрошує відвідати оперу на 2 дії «Мазепа», показ якої відбудеться 24 серпня о 20:00 на майданчику біля центрального входу ХНАТОБ ім. М. В. Лисенка.

Прем'єра опери відбулася 22 липня 2017 року в межах фестивалю «Гетьманська слава» в смт Коломак на Харківщині після урочистого відкриття пам'ятника Івану Мазепі.

Постановка вистави «Мазепа» буде запропонована увазі містян невипадково. На переконання головного режисера театру Армена Калояна, Іван Мазепа – людина, яка мріяла про об'єднання українських земель і державну незалежність як ніхто інший.

«Радянська ідеологія диктувала своє трактування образу гетьмана Мазепи. Протягом тривалого часу він фігурував у численних творах письменників, поетів, композиторів і режисерів як зрадник імперської політики та царя Петра І. Постановники сучасної вистави створили власну редакцію тексту, внесли зміни у музичну драматургію опери, розширили і переосмислили образ головного героя» – розповідає головний режисер «Схід Opera» Армен Калоян.

Від самого початку опера замислювалася як така, що її можна буде демонструвати на відкритих майданчиках. Задля цього були створені мобільні декорації.

 

 
« повернутись Постійна www-адреса статті:
http://mincult.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=245506292