???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Новини » Архів офіційних новин за 2011 рік» «Софії Київській та Києво-Печерській лаврі «чорний список» ЮНЕСКО не загрожує» – Міністр культури Михайло Кулиняк версія для друку
«Софії Київській та Києво-Печерській лаврі «чорний список» ЮНЕСКО не загрожує» – Міністр культури Михайло Кулиняк

 

Побоювання деяких наших діячів стосовно загрози виключення українських об’єктів зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – безпідставні.

 

Про це повідомив Міністр культури Михайло Кулиняк у виступі на засіданні Громадської гуманітарної ради, яке відбулося 17 березня 2011 р. під головуванням Президента України Віктора Януковича.

 

«Можу запевнити, що Собор Святої Софії і пов’язані з ним монастирські споруди та Києво-Печерську Лавру не буде виключено зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – наголосив Міністр. – Це питання було врегульоване ще в листопаді 2010 року, після приїзду в Україну моніторингової місії ЮНЕСКО та офіційного візиту директора Центру всесвітньої спадщини Франческо Бандаріна.

 

Міністерство закордонних справ нещодавно поінформувало Кабінет Міністрів України щодо результатів візиту в Україну моніторингової місії експертів Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та ICOMOS, яка відбулася 8-13 листопада 2010 року. Тоді директор Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пан Франческо Бандарін на зустрічі з українськими громадянами (пам'яткоохоронцями та громадськими активістами) висловив свою позитивну експертну думку про зміни, які сталися у сфері охорони культурної спадщини України протягом останнього року.

 

Крім того, 16 грудня 2010 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулася моя зустріч з Генеральним директором ЮНЕСКО пані Іриною Боковою, в ході якої були досягнуті важливі домовленості щодо подальшого співробітництва у розробленні дієвої схеми управління нашими об’єктами всесвітньої спадщини, а також відносно номінації до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО інших українських об’єктів (зокрема, Херсонесу Таврійського та транскордонної номінації – генуезьких фортець, спільно з Італією).

 

Генеральний директор ЮНЕСКО у листі на Ваше ім’я, пане Президенте, висловила вдячність за успішне проведення в Києві 25 листопада 2010 року Міжнародної конференції «Роль релігійних громад в управлінні об’єктами всесвітньої спадщини» і підтримала ініціативу України щодо захисту релігійної спадщини в усьому світі у рамках Конвенції про всесвітню спадщину. Ця наша ініціатива є справді новаторською, і вона здобуває підтримку в світі».


Корисні посилання
 Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури
Український інститут Тараса Шевченка
Інформація Міністерства культури України про стан виконання у червні 2015 р. плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» у 2015 році»
Конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму
Український патріотичний плакат – 2015
Долучитися до Ради реформ
Бібліотека українського воїна
Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка
Президент України
Верховна Рада України

Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Антикорупційний портал
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Культурно-мистецька освіта
Наша сторінка на facebook
Національна безпека і оборона України
Електронні закупівлі Міністерства культури України
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей