???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Новини » Архів офіційних новин за 2011 рік» «Софії Київській та Києво-Печерській лаврі «чорний список» ЮНЕСКО не загрожує» – Міністр культури Михайло Кулиняк версія для друку
«Софії Київській та Києво-Печерській лаврі «чорний список» ЮНЕСКО не загрожує» – Міністр культури Михайло Кулиняк

 

Побоювання деяких наших діячів стосовно загрози виключення українських об’єктів зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – безпідставні.

 

Про це повідомив Міністр культури Михайло Кулиняк у виступі на засіданні Громадської гуманітарної ради, яке відбулося 17 березня 2011 р. під головуванням Президента України Віктора Януковича.

 

«Можу запевнити, що Собор Святої Софії і пов’язані з ним монастирські споруди та Києво-Печерську Лавру не буде виключено зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, – наголосив Міністр. – Це питання було врегульоване ще в листопаді 2010 року, після приїзду в Україну моніторингової місії ЮНЕСКО та офіційного візиту директора Центру всесвітньої спадщини Франческо Бандаріна.

 

Міністерство закордонних справ нещодавно поінформувало Кабінет Міністрів України щодо результатів візиту в Україну моніторингової місії експертів Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та ICOMOS, яка відбулася 8-13 листопада 2010 року. Тоді директор Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пан Франческо Бандарін на зустрічі з українськими громадянами (пам'яткоохоронцями та громадськими активістами) висловив свою позитивну експертну думку про зміни, які сталися у сфері охорони культурної спадщини України протягом останнього року.

 

Крім того, 16 грудня 2010 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулася моя зустріч з Генеральним директором ЮНЕСКО пані Іриною Боковою, в ході якої були досягнуті важливі домовленості щодо подальшого співробітництва у розробленні дієвої схеми управління нашими об’єктами всесвітньої спадщини, а також відносно номінації до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО інших українських об’єктів (зокрема, Херсонесу Таврійського та транскордонної номінації – генуезьких фортець, спільно з Італією).

 

Генеральний директор ЮНЕСКО у листі на Ваше ім’я, пане Президенте, висловила вдячність за успішне проведення в Києві 25 листопада 2010 року Міжнародної конференції «Роль релігійних громад в управлінні об’єктами всесвітньої спадщини» і підтримала ініціативу України щодо захисту релігійної спадщини в усьому світі у рамках Конвенції про всесвітню спадщину. Ця наша ініціатива є справді новаторською, і вона здобуває підтримку в світі».


Корисні посилання
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей
Небесна сотня. Рік
 Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка; автор малюнку – Сергій Брильов
Президент України
Верховна Рада України

Зброя культури
Відбір проектних заявок на отримання фінансування від Міжнародного фонду культурного розмаїття
Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Національне агентство України з питань державної служби
Антикорупційний портал
Електронний квиток
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Министерство культуры АР Крым
Культурно-мистецька освіта
Біла книга з міжкультурного діалогу ''Жити разом у рівності і гідності''
Наша сторінка на facebook
Підтримай Українську армію: зателефонуй або надішли смс на номер 565, один дзвінок або смс – 5 грн. Єдиний номер для всіх мобільних операторів
Система електронних торгів арештованим майном
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі