???mainPage???
Пошук

Розширений пошук »


Опитування
Чи зручно Вам користуватися цим сайтом?
Так
Ні
Не завжди
Відповісти Відповісти
Результат опитування Відповісти
Головна  » Новини регіонів» У Збаражі в замку XVII століття відкрився кінний театр версія для друку
У Збаражі в замку XVII століття відкрився кінний театр

 

8 вересня 2012 року на території Збаразького замку-палацу XVII століття (м. Збараж, Тернопільська обл.) відкрили кінно-художній театр імені Дмитра Вишневецького (Байди).

 

 

Таким чином керівництво області розраховує залучити більше туристів, які хочуть бачити не лише замок і музейні експозиції в ньому.

 

«Тернопільська делегація побувала на Хортиці, де діє схожий театр, сказав голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян. А засновником фортеці на острові був наш земляк з Вишнивця князь Дмитро Вишневецький. І ми вирішили створити такий театр у Збаражі, біля замку. До нас їхатимуть туристи з далекого і ближнього зарубіжжя. Тому що тут наша історія, історія нашої незалежності».

 

Театр був створений без залучення бюджетних коштів. Спонсорську допомогу надали підприємства області. Театр поки що розрахований на 300 глядачів, а в перспективі їх повинно бути до 800.

 

«Вистави будуть не абстрактними, а тематичними і пізнавальними, – заявив начальник управління культури Григорій Шергей. – Цей театр, скоріше за все, буде передано Національному заповіднику «Замки Тернопільщини», який є господарем Збаразького замку і тримає власних коней».

На урочистостях з нагоди відкриття незвичайного театру майстерність верхової їзди глядачам продемонстрували учасники кінного театру «Козаки Поділля» з Кам’янця Подільського.

 

 

Про кінно-мистецький театр Дмитра (Байди) Вишневецького

Історія міста Збаража та його замку тісно переплітається з Визвольною війною українського народу середини ХVІІ століття під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького.

 

Під мурами замку у Збаражі в 1648-1649 роках відбулися значні бойові події. В період облоги Збаража відбулось 17 кінних битв, 27 штурмів, біля 80 вилазок. За час облоги полягли тисячі славних синів України, серед яких – полковники Нестор Морозенко і Кіндрат Бурляй. Завершальною подією «Збаразьких війн» було підписання Зборівського мирного договору, що вперше дало Україні міжнародне визнання її державності.

 

Ідея створення Кінно-мистецького театру пов’язана з перебуванням делегації Тернопільської обласної державної адміністрації за участю її голови Валентина Антоновича Хоптяна на Запоріжжі, де діє аналогічний театр. Там делегацію Тернопільщини було урочисто прийнято до лав українського козацтва.

 

З козацьким краєм Тернопільщину єднає і постать Дмитра (Байди) Вишневецького, уродженця цієї землі, засновника Запорізької Січі. Багато земляків Байди Вишневецького під час козаччини брали участь у визвольних змаганнях нашого народу.

 

Ще одним місточком, що єднає Тернопілля й Запоріжжя. повинен стати Кінно-мистецький театр. Протягом двох місяців – з липня по вересень 2012 р. – Тернопільською ОДА було проведено значну організаційну роботу по його спорудженню. Даний театр повинен стати також вшануванням пам’яті полеглих козаків під мурами Збаразького замку, що боролися за визволення нашого краю.

 

За попередні місяці було здійснено низку проектних та будівельних робіт, великий обсяг робіт по відбудові та реставрації оборонних ескарпових мурів, південного бастіону, проведено роботи по монтуванню глядацьких трибун театру, його освітлення та огорожі, ремонту під’їзних доріг та мощенню пішохідної доріжки. Загальний обсяг виконаних робіт складає близько 2 млн. гривень. Дані роботи виконувалися шляхом народної будови, яку проводили підприємства Тернопільської області без залучення бюджетних коштів.

 

Традицією стало для Тернопільщини виконання робіт по збереженню культурної спадщини України. «Ми не тільки спорудили театр, – кажуть співробітники Заповідника, – а й показали всій Україні, що можливо зробити в короткий термін та зберегти пам’ятки національного значення – замки, яких найбільше на Тернопільщині».


Корисні посилання
 Проект Довгострокової стратегії розвитку української культури
Український інститут Тараса Шевченка
Інформація Міністерства культури України про стан виконання у червні 2015 р. плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна–2020» у 2015 році»
Конкурс статей та фотографій про культурну спадщину Криму
Український патріотичний плакат – 2015
Долучитися до Ради реформ
Бібліотека українського воїна
Мобілізаційні читання до річниці від дня народження Тараса Шевченка
Президент України
Верховна Рада України

Урядова телефонна ''гаряча лінія''
Антикорупційний портал
Українське національне інформагентство ''УКРІНФОРМ''
Український центр культурних досліджень
Культурно-мистецька освіта
Наша сторінка на facebook
Національна безпека і оборона України
Електронні закупівлі Міністерства культури України
Інформаційний ресурс для громадян, вимушених залишати свої оселі
До уваги працівників галузі культури Луганської та Донецької областей